Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 17 września 2021, 12:33

autor: mokosh

IKEA idzie w gaming, nowe meble dla graczy od października

Do sklepów IKEA trafi zapowiedziana na początku tego roku seria mebli oraz akcesoriów dla graczy, stworzona we współpracy z Asusem. Światowa premiera już w przyszłym miesiącu.

AKTUALIZACJA

Skontaktowaliśmy się z polskim oddziałem firmy IKEA, żeby zapytać o planowaną dostępność nowej linii mebli w Polsce. W odpowiedzi otrzymaliśmy następującą informację.:

Produkty te pojawią się w sklepach wraz z początkiem października.

ORYGINALNA WIADOMOŚĆ

W styczniu tego roku informowaliśmy o współpracy firm IKEA i Asus, czego efektem miało być stworzenie nowej linii produktów dopasowanych stylem do marki Republic of Gamers (ROG). Wtedy też produkty skierowane do graczy pojawiły się w sklepach szwedzkiego producenta w Chinach i Japonii. Teraz przyszedł czas na resztę świata – meble oraz akcesoria gamingowe dostępne będą w innych krajach od października.

Jak wiadomo od stycznia, na serię produktów skierowanych dla graczy składać się będzie sześć „rodzin” produktów: UPPSPEL, LANESPELARE, MATCHSPEL, GRUPPSPEL, UTESPELARE, HUVUDSPELARE, z czego pierwsza z wymienionych została stworzona w ścisłej współpracy z Asusem, a reszta to artykuły silnie inspirowane designem marki ROG. Wszystkich produktów powstałych z myślą o graczach będzie ponad 30, w tym oczywiście biurka (w tym to o regulowanej wysokości), krzesła czy szafki. Dodatkowo miłośnicy gamingu będą mogli wyposażyć się w akcesoria pokroju uchwytu na kubek, lampy pierścieniowej, a nawet organizera ściennego. A to wszystko, by spełnić oczekiwania jak największej liczby graczy, tym samym działając na korzyść ich rozwoju czy po prostu komfortu.

Chcemy, żeby nasze produkty oferowały lepszą ergonomię i potrzebne funkcje, aby gracze mogli stać się jeszcze lepsi w tym, co robią, nie nadwyrężając przy tym swojego ciała, i w gruncie rzeczy stać się lepszymi sportowcami – Jon Karlsson, projektant IKEA.

IKEA idzie w gaming, nowe meble dla graczy od października - ilustracja #1
Jedno z akcesoriów dla graczy dostępnych w sklepach IKEA, źródło: www.ikea.com

Jeśli zaś chodzi o ceny, to podobnie jak w styczniu, możemy bazować jedynie na tych wyrażonych w chińskiej i japońskiej walucie. Na oficjalne ceny w dolarach czy złotówkach trzeba poczekać do premiery mebli, która odbędzie się 1 października. Możemy jednak domyślać się, że jak zwykle w przypadku produktów szwedzkiego producenta, będzie to cena dobrze dobrana do jakości (no, może z kilkoma dodatkowymi złotymi pobieranymi z tytułu marki Republic of Gamers).

Stawiamy pierwszy krok na naszej drodze do świata gamingu, a robimy to prezentując przystępne cenowo, wydajne produkty do gier i kompletne rozwiązania, które, mamy nadzieję, odzwierciedlają osobowość i gusta ludzi – Ewa Rychert, globalny lider biznesowy w obszarze przestrzeni do pracy w IKEA.

A jeśli już teraz chcecie zapoznać się z tym, co prawdopodobnie trafi także do polskiej sieci sklepów IKEA, możecie zrobić to na japońskiej stronie szwedzkiego producenta mebli.

IKEA idzie w gaming, nowe meble dla graczy od października - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.