Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 19 marca 2023, 11:40

autor: Damian Miśta

Google udostępni twórcom automatyczne tłumaczenie gier

Konsola Play otrzymała funkcję, która umożliwia bezpłatne i szybkie tłumaczenie maszynowe gier i aplikacji przeznaczonych na system Android. Korzysta ona z Tłumacza Google.

Źródło fot. Unsplash | Matam Jaswanth.
i

Gigant z Mountain View wykorzystał wydarzenie Google for Games Developer Summit 2023 do ogłoszenia nowej funkcjonalności dla Konsoli Play (służącej do dodawania aplikacji do sklepu Play). Tworzący aplikacje dla Androida mogą skorzystać z tłumaczenia maszynowego, które automatycznie dokona przekładu tekstu w m.in. grach na wybrany język w ciągu kilku minut. Narzędzie korzysta z Tłumacza Google i aktualnie obsługuje „jakościowe” tłumaczenia dla ponad ośmiu języków - z czego wymieniony został wyłącznie japoński i uproszczona wersja chińskiego.

Nie należy jednak jej mylić z opcją, która działa w Konsoli Play od pewnego czasu. Starsza usługa służąca do przetłumaczenia aplikacji była płatna i zajmowała kilka dni, ponieważ uczestniczyli w niej ludzie. Z kolei wprowadzone tłumaczenie maszynowe jest bezpłatne i nie jest ono przez nikogo weryfikowane. Dodatkowo na ten moment ma ono status wczesnego dostępu, więc to może odbijać się na jakości jego działania.

Ceny smartfonów sprawdzisz tutaj

Widocznie wprowadzone tłumaczenie maszynowe znajdzie zastosowanie głównie dla niskobudżetowych produkcji, które są tworzone przez mniejszych twórców aplikacji. Ci często nie mogą sobie pozwolić na kosztowne usługi, więc często i tak nie skorzystaliby z profesjonalnej pomocy. Wiele programów też nie wymaga takiego działania, ponieważ nie zawiera w sobie skomplikowanych instrukcji i rozbudowanych ścieżek dialogowych, więc Tłumacz Google może sobie dobrze poradzić z takim zadaniem. Samo dodanie takiej funkcjonalności zaoszczędzi autorom mnóstwo czasu, ponieważ ci nie będą musieli ręcznie zajmować się amatorskim tłumaczeniem.

  1. Strona internetowa Konsoli Google Play
  2. Formularz zgłoszeniowy do testów tłumaczenia maszynowego
Google udostępni twórcom automatyczne tłumaczenie gier - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Damian Miśta

Damian Miśta

Pisał tu i ówdzie hobbystycznie od młodych lat. Był krótko na kierunku dziennikarskim, gdzie zainteresował się psychologią, którą aktualnie studiuje. Mimo tego planów znacznie nie zmienił i zaczął działać na GRY-Online w lipcu 2022 roku. Najlepiej czuje się w tematach technologicznych, chociaż gry i filmy nie kryją przed nim tajemnic. Spędził niezliczoną ilość godzin przemierzając Khorinis, a serię o przygodach Indiany Jonesie zna na pamięć. Czytał również od deski do deski czasopisma branżowe. Poza tym majsterkuje lub wybiera się w podróż do minionych epok.

więcej