Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 12 czerwca 2015, 11:30

autor: Góral

Globalna sprzedaż Nintendo 3DS przekroczyła 52 mln egzemplarzy

Firma Nintendo pochwaliła się najnowszymi wynikami sprzedaży handhelda 3DS. Urządzenie rozeszło się do tej pory w ponad 52 mln egzemplarzy, z czego w Stanach Zjednoczonych sprzedano przeszło 15 mln sztuk.

Nowe wersje 3DS-a posiadają różne usprawnienia, w tym niewielkiego „grzybka” analogowego. - Globalna sprzedaż Nintendo 3DS przekroczyła 52 mln egzemplarzy - wiadomość - 2015-06-12
Nowe wersje 3DS-a posiadają różne usprawnienia, w tym niewielkiego „grzybka” analogowego.

Firma Nintendo ujawniła, że handheld 3DS sprzedał się do tej pory na całym świecie w ilości przekraczającej 52 miliony egzemplarzy. Do wyniku uzyskanego przez poprzednią kieszonsolkę koncernu, Nintendo DS, jeszcze daleka droga, gdyż starszy sprzęt rozszedł się w ponad 150 mln sztuk. Niemniej od tamtej pory czasy się zmieniły, rynek mobilnych gier został zdominowany przez smartfony i tablety, więc wynik 3DS-a, osiągnięty w ciągu czterech lat (urządzenie zadebiutowało w 2011 roku) sprzedaży, zdecydowanie należy uznać za duży sukces.

Najpopularniejsze konsole w historii (źródło: Wikipedia):
  • 1. PlayStation 2 - ok. 155 mln egzemplarzy
  • 2. Nintendo DS - 154 mln
  • 3. Game Boy - 119 mln
  • 4. PlayStation – 102
  • 5. Wii - 101

Przy okazji Nintendo zdradziło również, że kieszonsolka sprzedała się w Stanach Zjednoczonych w ponad 15 mln egzemplarzy. Tym samym jest to ósma konsola japońskiej korporacji, której udało się znaleźć tylu nabywców w USA. Pozostałymi maszynami mogącymi pochwalić się takim wynikiem są: NES, SNES, Nintendo 64, Game Boy, Game Boy Advance, Nintendo DS oraz Wii. Co ciekawe, debiut 3DS-a okazał się wielkim zawodem. Sprzęt sprzedawał się na początku po prostu słabo, ale wraz z pojawianiem się kolejnych gier i szybką obniżką ceny, zainteresowanie produktem wystrzeliło w górę i do dziś utrzymuje wysoki poziom. Mało tego, według Nintendo, w porównaniu z pierwszym półroczem 2014 roku, sprzedaż handhelda wzrosła aż o 50%.

Wpływ na ten fakt mają oczywiście świetne gry, których nie brakuje na tym urządzeniu. Wystarczy wspomnieć chociażby o: Pokémon X i Y, Mario Kart 7, Super Mario 3D Land, New Super Mario Bros. 2, Monster Hunter 4, The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D, Bravely Default czy też Donkey Kong Country Returns 3D.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.