Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 21 lutego 2020, 10:45

autor: Lazlo

GDC 2020 bez PlayStation - koronawirus odstraszył Sony

Sony zrezygnowało z udziału w konferencji GDC 2020 (Game Developers Conference) w związku z zagrożeniem spowodowanym przez rozprzestrzeniającego się koronawirusa COVID-19. To już drugie wydarzenie - po PAX East - z którego wycofał się producent PlayStation.

Z Azji pozdrawia <a psik>, Lazlo. - GDC 2020 bez PlayStation - koronawirus odstraszył Sony - wiadomość - 2020-02-21
Z Azji pozdrawia <a psik>, Lazlo.
W SKRÓCIE:
  • Sony zrezygnowało z udziału w konferencji GDC 2020.
  • Impreza odbędzie się w dniach 16 – 20 marca 2020.
  • To już drugi event, na którym nie pojawi się japoński producent.
  • Tracimy kolejną okazję, by dowiedzieć się czegoś nowego o PS5.

Nie tak dawno Sony poinformowało, że w związku z szerzącą się na świecie epidemią nowego koronawirusa rezygnuje z udziału w imprezie PAX East. Jak widać, sytuacja jest rozwojowa, gdyż japońska firma zdecydowała się nie brać udziału również w kolejnym evencie - konferencji GDC 2020.

Biznes w cieniu koronawirusa

Oświadczenie przekazane portalowi Gamesindustry.biz przez producenta PlayStation jest bliźniaczo podobne do poprzedniego.

Jesteśmy zmuszeni podjąć trudną decyzję i odwołać nasz udział w Game Developers Conference w związku z rosnącymi obawami powodowanymi przez COVID-19 (znany również jako koronawirus). Mamy poczucie, że jest to najlepsza opcja, ponieważ sytuacja związana z wirusem oraz międzynarodowe zakazy podróżowania zmieniają się z dnia na dzień. Czujemy rozczarowanie z powodu odwołania naszej obecności, jednak zdrowie i bezpieczeństwo pracowników na całym świecie jest dla nas najważniejsze. Mamy nadzieję pojawić się na GDC w przyszłości - oznajmiło Sony.

Organizatorzy poinformowali, że konferencja GDC odbędzie się pomimo zagrożenia. Wiele firm podchodzi jednak do sytuacji ostrożnie i oprócz Sony z przyjazdu zrezygnowały także między innymi Facebook oraz Oculus. Ze względu na ograniczenia lotów oraz kwestie zdrowotne, największe problemy mają przedsiębiorstwa z Chin, które zmuszone zostały do wysłania na wydarzenie swoich pracowników rezydujących w Ameryce Północnej lub do rezygnacji z udziału.

Organizatorzy starają się jednak podejmować odpowiednie działania i wprowadzają dodatkowe zabezpieczenia epidemiologiczne, takie jak aerozole dezynfekcyjne, regularne czyszczenie często dotykanych obiektów, dodatkowe dozowniki żelu dezynfekcyjnego oraz codzienne czyszczenie dywanów.

Na informacje o PlayStation 5 jeszcze poczekamy

Konferencja GDC skierowana jest w głównej mierze do przedstawicieli branży i w zdecydowanie mniejszym stopniu nastawiona na konsumentów niż choćby PAX East. Niektórzy stwierdzą zatem, że żadna to strata, jednak jak by nie patrzeć, tracimy kolejną okazję, by dowiedzieć się czegoś nowego na temat PlayStation 5.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.