Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 29 czerwca 2022, 16:30

Fala upałów wykoleiła pociąg

Trwająca właśnie fala upałów doprowadziła do wykolejenia się pociągu w Kalifornii. Wszystko przez temperaturę, do której tory nie są przystosowane.

Źródło zdjęcia powyżej: Charles Forerunner / Unsplash.

Jak podaje San Francisco Chronicle, pociąg BART wykoleił się w rejonie zatoki San Francisco na trasie pomiędzy Concord a Pleasant Hill. Temperatura torów niosących tranzyt wynosiła 60 stopni Celsjusza – to o 15 stopni więcej niż maksymalna, do której zostały dostosowane – co doprowadziło do ich zniekształcenia. Wszystko przez temperaturę powietrza, która przekraczała 37 stopni.

Według doniesień, transport przewoził 50 pasażerów. Większość udało się jednak bezpiecznie ewakuować, tylko jedna z nich trafiła do szpitala z niewielkimi obrażeniami, skarżąc się na ból pleców.

Chris Filippi, przedstawiciel agencji tranzytowej, utrzymuje, że tego typu zdarzenia są bardzo rzadkie. Gdyby nie fala upałów, najpewniej by do niego nie doszło. Sprawdzenie archiwów aż do 2005 roku potwierdziło, że firma nigdy nie borykała się z wykolejeniem spowodowanym upałami. Po feralnym zdarzeniu trzeba naprawić i sprawdzić tory oraz ocenić, czy pociąg może wrócić do pracy.

Mimo iż dla wspomnianej wyżej agencji jest to pierwsza taka sytuacja, podobne zajścia miały już miejsce w przeszłości. W czerwcu poprzedniego roku w trakcie upału roztopiły się kable elektryczne zasilające kolej miejską w Oregonie. Wysokie upały mogą też uszkadzać sieci elektroenergetyczne, tak jak dwa tygodnie temu w Teksasie.

Tym samym uważajcie na siebie i swój sprzęt elektroniczny. Upał może dać się we znaki nie tylko człowiekowi.

Fala upałów wykoleiła pociąg - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – tvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.