Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 17 lutego 2020, 11:20

autor: Jiker

Facebook Lite z ciemnym motywem

Facebook wdraża Dark Mode w kolejnych aplikacjach. Po Messengerze i Instagramie przyszła pora na Facebook Lite. Ciemny motyw w bazowej aplikacji mobilnej Facebooka to kwestia czasu.

Dark Mode w Facebook Lite:

  • Po okresie testów firma Marka Zuckerberga wdraża Dark Mode w Facebook Lite na całym świecie.
  • Póki co z trybu mogą korzystać jedynie użytkownicy Androida.
  • Bazowa aplikacja Facebooka powinna otrzymać ciemny motyw już wkrótce.

Ciemny motyw w aplikacjach smartfonowych, pozwalający zadbać o nasze oczy i zaoszczędzić baterię, to jeden z bardziej nośnych tematów technologicznych ostatnich lat. Duża popularność tego rozwiązania zachęciła Google oraz Apple do implementacji Dark Mode w najnowszych wersjach systemów Android i iOS. Od jakiegoś czasu w swoich aplikacjach wprowadza je także korporacja Marka Zuckerberga – po Messengerze i Instagramie możliwość włączenia ciemnego motywu pojawiła się w Facebook Lite (także w Polsce).

Facebook włącza ciemny motyw w kolejnych aplikacjach. - Facebook Lite z ciemnym motywem - wiadomość - 2020-02-17
Facebook włącza ciemny motyw w kolejnych aplikacjach.

Informacją podzieliła się redakcja serwisu Android Police, do której od jakiegoś czasu spływają zgłoszenia potwierdzające ten fakt. Wszystko wskazuje na to, że Facebook rozpoczął wdrażanie Dark Mode w Facebook Lite w styczniu (przy okazji stabilnej wersji 181 – aktualnie program jest oferowany w wersji 186), a obecnie z ciemnego motywu mogą korzystać użytkownicy z większości, jeśli nie wszystkich regionów, w których aplikacja jest oficjalnie dostępna.

Póki co takowa funkcja pojawiła się wyłącznie na Androidzie (klienci Apple muszą czekać). Aby ją aktywować, wystarczy rozwinąć główne menu i przesunąć odpowiedni suwak. Co ważne, ciemny motyw obejmuje wszystkie elementy aplikacji – w przeciwieństwie do testów Dark Mode w aplikacji Facebooka przeprowadzonych na przestrzeni ostatnich miesięcy. Należy zauważyć, że implementacja Dark Mode w Facebook Lite to czytelny zwiastun oficjalnego wprowadzenia takowej opcji w bazowej aplikacji Facebooka. Możemy się spodziewać, że nastąpi to prędzej niż później.

Dark Mode w Facebook Lite. Źródło: Android Police
Dark Mode w Facebook Lite. Źródło: Android Police
  1. Facebook Lite na Google Play
  2. Centrum pomocy Facebooka