Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 26 marca 2020, 10:18

autor: Aquma

Elon Musk śmieje się z korekty w iPhone, prosi Apple o naprawę

Elon Musk postanowił skrytykować na Twitterze system autokorekty w iPhone’ach, prosząc Apple o jego naprawienie. To drugi raz w ostatnim czasie, gdy miliarder odnosi się do złego stanu oprogramowania koncernu z Cupertino.

Elon Musk śmieje się z korekty w iPhone, prosi Apple o naprawę - ilustracja #1
Pwese fux awetoekreqt.

W SKRÓCIE:

  1. Elon Musk skrytykował system autokrekty w iPhone’ach;
  2. to drugi raz w ostatnim czasie, kiedy miliarder „atakuje” oprogramowanie Apple.

Elon Musk – miliarder i twórca takich projektów, jak SpaceX czy Tesla – postanowił wyśmiać w poście zamieszczonym na Twitterze system autokorekty w iPhone’ach. Chodzi o tendencję do podpowiadania niewłaściwych słów oraz zastępowania tych, które zapisaliśmy właściwie, zupełnie innymi, niepasującymi do kontekstu wypowiedzi. Problem jest znany od kilku lat, ale zdaniem niektórych użytkowników nasilił się w najnowszej wersji oprogramowania iOS (13.x)

Wspomniany wynalazca dedykował autokorekcie jeszcze kilka innych, zabawnych wiadomości, w których przedstawia m.in. mem, który jego zdaniem idealnie oddaje istotę problemu. Co ciekawe, nie jest to jedyny przypadek w ostatnim czasie, gdy Elon Musk krytykuje iPhone’y. Wypowiedział się o nich nieprzychylnie także w trakcie konferencji Satellite 2020.

Chodzi mi o to, że technologia nie poprawia się automatycznie... Ludzie przyzwyczajają się do tego, że telefon jest lepszy z każdym rokiem. Jestem użytkownikiem iPhone'a, ale myślę, że niektóre z ostatnich aktualizacji oprogramowania nie są zbyt dobre, co na pewno ilustruje ten problem. To (iPhone) tak jakby zepsuło mój system poczty elektronicznej... który jest dla mnie kwestią dość fundamentalną - stwierdził Elon Musk w wypowiedzi cytowanej przez Business Insidera.

Wygląda na to, że bugi w oprogramowaniu giganta z Cupertino dały się we znaki miliarderowi. Nie jest on zresztą osamotniony – wielu użytkowników narzeka na problemy z iOS-em 13 i czasem bywają one znacznie poważniejsze od zabawnych sugestii autokorekty. A Wy jak oceniacie obecny stan systemu operacyjnego Apple?

  1. Apple – strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.