Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 23 lipca 2020, 12:51

autor: Aquma

Dobry mały smartfon? Ma 3-calowy ekran, 6 GB RAM i Android 10

Chińska firma Unihertz zapowiedziała Jelly 2 – niewielki smartfon o przyzwoitych podzespołach, który ma być następcą modelu Jelly z 2017 roku. Sprzęt trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Dobry mały smartfon? Ma 3-calowy ekran, 6 GB RAM i Android 10 - ilustracja #1
Jelly 2 od Unihertz.

W SKRÓCIE:

  1. firma Unihertz zapowiedziała Jelly 2 – przyzwoitej klasy smartfon o niewielkich gabarytach;
  2. ma to być następca modelu Jelly z 2017 roku i będzie od niego lepszy pod każdym względem (chodzi m.in. o podzespoły, ekran czy baterię);
  3. sprzęt trafi na rynek w grudniu tego roku, a jego produkcja zostanie częściowo sfinansowana dzięki zbiórce na Kickstarterze.

Chińska firma Unihertz zapowiedziała smartfon Jelly 2 – urządzenie dedykowane osobom, które nie przepadają za dużymi telefonami, ale nie chcą rezygnować z rozsądnej jakości podzespołów i nowoczesnego systemu operacyjnego. Sprzęt będzie następcą modelu Jelly z 2017 roku (po drodze pojawiło się jeszcze kilka telefonów z serii Atom oraz Titan). Podobnie jak w przypadku tamtego smartfona, produkcja będzie częściowo sfinansowana dzięki zbiórce na Kickstarterze (co ciekawe, choć do jej końca pozostało jeszcze 28 dni, już udało się zebrać niemal dwunastokrotność wymaganej kwoty 50 tys. dolarów).

Dobry mały smartfon? Ma 3-calowy ekran, 6 GB RAM i Android 10 - ilustracja #2
Jelly kontra Jelly 2.

Jelly 2 będzie lepszy od swojego poprzednika pod każdym względem – ma mieć większy i znacznie usprawniony ekran (3” i prawie dwukrotnie wyższa rozdzielczość – 854x480), zdecydowanie pojemniejszą baterię (2000 mAh), 16-megapikselowy tylny aparat (plus 8 Mpx z przodu), a także przyzwoitej klasy podzespoły (procesor MediaTek Helio P60, 6 GB pamięci RAM i 128 GB miejsca na pliki użytkownika). Całość będzie działała w oparciu o system Android 10, a w przyszłości otrzyma aktualizację do obecnie najnowszej wersji 11. Warto też odnotować, że sprzęt będzie jedynie nieznacznie większy od pierwszej wersji Jelly (95 x 49,4 x 16,5 milimetrów, przy wadze 110 gramów).

Smartfon Jelly 2 trafi na rynek w grudniu bieżącego roku w cenie detalicznej 199 dolarów (około 750 złotych bez VAT-u). Warto odnotować, że wspierając twórców na Kickstarterze można go nabyć z 35-procentowym upustem (cena wynosi wówczas 129 dolarów, czyli mniej więcej 490 zlotych bez podatku VAT). Poniżej znajdziecie kilka zdjęć tego urządzenia.

Dobry mały smartfon? Ma 3-calowy ekran, 6 GB RAM i Android 10 - ilustracja #3
Oto jak wygląda Jelly 2.
  1. Unihertz – strona oficjalna