Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 21 maja 2021, 18:12

Internet reaguje memami na pierwszy krach bitcoina w 2021 roku

Kurs BTC nie ma ostatnio dobrej passy – jego spore wahania mają tendencję spadkową. Nie umyka to uwadze Internetu i powstają memy… całe mnóstwo memów. Gdzieś w tym wszystkim jest też Elon Musk i jego wypowiedzi.

Obecnie za 1 bitcoina można otrzymać 37,9 tys. dolarów (140,1 tys. złotych). Choć nie jest to najniższa wartość w tym roku, brakuje już ponad 30% do szczytu z 13 kwietnia, kiedy to kurs przekroczył 63 tys. dolarów. Mocno psują humor posiadaczom BTC jego spore wahania, nie bez powodu – przynajmniej częściowo – przypisywane bitcoinowej „dramie” z udziałem Elona Muska i zakazowi handlu kryptowalutami wprowadzonemu przez Chiny.

Internet reaguje memami na pierwszy krach bitcoina w 2021 roku - ilustracja #1
Kurs bitcoina z kilkunastu ostatnich dni. Źródło: TradingView

Memy!

Internet to takie miejsce, gdzie podobne sytuacje są na ogół doskonałym źródłem memów. Nie inaczej jest tym razem. Zapraszam więc na przegląd wybranych przejawów internetowych reakcji:

Internet reaguje memami na pierwszy krach bitcoina w 2021 roku - ilustracja #2
Elon Musk obserwujący kurs bitcoina. Źródło: Twitter
Internet reaguje memami na pierwszy krach bitcoina w 2021 roku - ilustracja #3
Chyba lepiej teraz nie polecać nikomu inwestycji w BTC. Źródło: Twitter
Internet reaguje memami na pierwszy krach bitcoina w 2021 roku - ilustracja #4
Mam tak samo jak ty. Źródło: Twitter
Internet reaguje memami na pierwszy krach bitcoina w 2021 roku - ilustracja #5
Spokojnie, giełda wytrzyma. Źródło: ImgFlip

I na koniec jeszcze film z Reddita:

Więcej podobnych treści możecie znaleźć m.in. na Reddicie, Twitterze czy tutaj.

Internet reaguje memami na pierwszy krach bitcoina w 2021 roku - ilustracja #6

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

Arkadiusz Strzała

Arkadiusz Strzała

Swoją przygodę z pisaniem zaczynał od własnego bloga i jednego z wczesnych forum (stworzonego jeszcze w technologii WAP). Z wykształcenia jest elektrotechnikiem, posiada zamiłowanie do technologii, konstruowania różnych rzeczy i rzecz jasna – grania w gry komputerowe. Obecnie na GOL-u jest newsmanem i autorem publicystyki, a współpracę z serwisem rozpoczął w kwietniu 2020 roku. Specjalizuje się w tekstach o energetyce i kosmosie. Nie stroni jednak od tematów luźniejszych lub z innych dziedzin. Uwielbia oglądać filmy science fiction i motoryzacyjne vlogi na YouTube. Gry uruchamia głównie na komputerze PC, aczkolwiek posiada krótki staż konsolowy. Preferuje strategie czasu rzeczywistego, FPS-y i wszelkie symulatory.

więcej