Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 1 marca 2021, 10:32

autor: Aquma

Bill Gates: Jeśli nie masz tyle kasy co Elon Musk, nie kupuj Bitcoina

Miliarder Bill Gates odniósł się w niedawnym wywiadzie telewizyjnym do kwestii kryptowalut typu BTC. Jego zdaniem ludzie posiadający mniej pieniędzy od Elona Muska powinni zachować ostrożność, inwestując w podobne środki płatnicze.

W SKRÓCIE:

  1. Bill Gates uważa, że ludzie mający mniej pieniędzy od Elona Muska powinni uważać, inwestując w Bitcoin;
  2. to nie pierwszy raz, kiedy wspomniani miliarderzy mają odmienne zdanie w jakiejś kwestii.

Najbogatszy człowiek świata – Elon Musk – nie ukrywa swojej sympatii do kryptowalut. Kilkukrotnie wypowiadał się wobec nich przychylnie na Twitterze, a założona przez niego firma Tesla zainwestowała 1,5 mld dolarów w Bitcoin. Okazuje się, że inny miliarder – twórca Microsoftu Bill Gates – ma zupełnie inne zdanie na temat tego instrumentu finansowego (via Bloomberg).

Elon ma mnóstwo pieniędzy i jest bardzo wyrafinowany, więc nie martwię się o to, że jego Bitcoin będzie losowo szedł w górę lub w dół. Ale ludzie, którzy nie mają tyle pieniędzy do stracenia, również dają się nabrać na te manię. Moja ogólna rada jest taka, że jeśli masz mniej pieniędzy niż Elon, powinieneś uważać – powiedział Bill Gates w wypowiedzi dla Bloomberg Television.

W podobnym tonie na temat BTC wypowiadał się również inny bogacz – Warren Buffet – według którego kryptowaluty są kompletnie pozbawione realnej wartości. Do krytyków wirtualnych monet należy również obecna Sekretarz Skarbu USA – Janet Yellen. Uważa ona Bitcoin za wyjątkowo kiepskie narzędzie do przeprowadzania transakcji.

Warto przypomnieć, że kryptowaluty nie są pierwszą rzeczą, w przypadku której Elon Musk i Bill Gates mają odmienne zdanie. Panowie różnią się także np. w kwestii kolonizacji Marsa czy Covid-19, a ich polemiki czasem bywają dość ostre.

Należy też zaznaczyć, że niezależnie od opinii poszczególnych osób na temat kryptowalut, kurs BTC osiąga ostatnio rekordowe poziomy. Co więcej, kolejne duże firmy rozpatrują umożliwienie swoim klientom korzystania z podobnych środków płatniczych – na liście można znaleźć takich gitantów, jak Mastercard czy Uber.

  1. RTX 3060 nie dla „górników”; Nvidia wyda karty do kryptowalut
  2. Kafejka internetowa stała się kopalnią kryptowalut dla wyższych zarobków
Bill Gates: Jeśli nie masz tyle kasy co Elon Musk, nie kupuj Bitcoina - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.