Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 25 lutego 2019, 10:38

Asystent Google otrzyma fizyczny przycisk w smartfonach

Ekspansja Google na rynku sztucznej inteligencji trwa. Telefony od producentów, którzy nawiązali współpracę z amerykańskim gigantem, wyposażone zostaną w przycisk przeznaczony do uruchamiania Asystenta Google.

Google intensywnie dąży do dominacji w segmencie inteligentnych asystentów. Tym razem amerykański koncern zdecydował się na współpracę z kilkoma dużymi producentami smartfonów. W jej wyniku telefony tych firm otrzymają specjalny, dedykowany Asystentowi Google przycisk. Ma to poprawić dostępność tej funkcji.

W 2019 roku Asystent Google na dobre zagości na wielu modelach smartfonów. - Asystent Google otrzyma fizyczny przycisk w smartfonach - wiadomość - 2019-02-25
W 2019 roku Asystent Google na dobre zagości na wielu modelach smartfonów.

Jak dotąd uruchamianie Asystenta wymagało wypowiedzenia komendy „Ok Google” lub przytrzymania przycisku powrotu na ekran główny. W 2019 roku w przypadku producentów takich jak LG (modele G8 ThinQ i V50 ThinQ), Nokia (3.2 i 4.2), Xiaomi (Mi MIX 3 5G i Mi 9), Vivo (V15 Pro) i TCL zostanie zaimplementowany dodatkowy klawisz, który służyć ma wyłącznie uruchamianiu Asystenta Google. Amerykański gigant przewiduje, że do końca roku uda się sprzedać sto milionów egzemplarzy tych modeli. Oprócz tego w telefonach od Samsunga pojawi się możliwość przeprogramowania przycisku Bixby i przypisania do niego sztucznej inteligencji od Google.

Działanie klawisza w przypadku każdego modelu smartfonu będzie takie samo. Pojedyncze przyciśnięcie uruchomi Asystenta, podwójne wyświetli podsumowanie bieżącego dnia, natomiast przytrzymanie spowoduje, że będzie on słuchał cały czas, do momentu puszczenia przycisku.

Przypomnieć warto, że Asystent Google zadebiutował niecały miesiąc temu w Polsce. Jest on pierwszą tego typu aplikacją, która obsługuje język polski. Chociaż w pierwotnej wersji Asystent oferował mocno ograniczone funkcje, to z kolejnymi aktualizacjami jest on wzbogacany o nowe możliwości.