Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 26 stycznia 2022, 15:05

Apple zatrudnia inżynierów Microsoftu. Plotki o nowej konsoli

Czy Apple pracuje nad własną konsolą do gier? Niestety nie ma na to dowodów, choć niektórzy twierdzą, że firma z Cupertino pozyskuje inżynierów z działu Xboxa, co jest dość interesujące.

W SKRÓCIE:
  • reporter serwisu Windows Central twierdzi, że Apple może znów pracować nad własną konsolą.

Pojawiły się niepotwierdzone informacje, lub może lepiej powiedzieć – domysły, jakoby Apple miało pracować nad własną konsolą do gier. Reporter Jez Corden z serwisu Windows Central powiedział w jednym z ostatnich podcastów, że firma z nadgryzionym jabłuszkiem w logo przejmuje inżynierów Xboxa, by korzystać z ich doświadczeń w pracy nad własną platformą do grania:

Słyszałem przez jakiś czas, że Apple podbiera inżynierów Xboxa, aby stworzyć własną konsolę. Wiem, że dawniej Apple badało możliwości tworzenia konsol do gier wideo. I nie wiem, czy będzie to VR, czy coś związanego z metaverse lub coś innego w tym stylu...

Oferty konsol Xbox Series X w serwisie Allegro

Faktycznie Apple ma w swojej historii debiut na rynku konsol, niestety niezbyt udany (tylko 42 tys. sprzedanych egzemplarzy Bandai Pippin). Jez Corden dodaje w dalszej części:

Nie wiem, czy to dojdzie do skutku, nie wiem, czy już to anulowali, bo Apple bada tonę rzeczy. Nie czerpię z wybitnych źródeł, nie mam dokumentów, nie mam zdjęć, to tylko coś, co słyszałem.

W takim razie trudno to uznać nawet za przeciek. Jednak perspektywa konsoli od Apple wydaje się całkiem interesująca, przynajmniej dla mnie. Być może kolejny gracz na konsolowym rynku miałby pozytywny wpływ na dostępność i ceny urządzeń do grania. Tylko oby tym razem było to coś bardziej udanego.

Warto przeczytać cały artykuł o konsolach, których raczej nie oglądaliśmy pod swoimi telewizorami:

Apple zatrudnia inżynierów Microsoftu. Plotki o nowej konsoli - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.