Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 29 października 2019, 10:40

autor: Konrad "Serek" Serafiński

Apple AirPods Pro - wysoka cena i wysyp memów

Apple zaprezentowało słuchawki AirPods Pro. Produkt spotkał się z mieszanym przyjęciem wśród potencjalnych nabywców - głównie ze względu na cenę oraz wygląd. Jak łatwo się domyślić, w sieci zaroiło się od memów.

Oho, ewoluował! - Apple AirPods Pro - wysoka cena i wysyp memów - wiadomość - 2019-10-29
Oho, ewoluował!

Doczekaliśmy się oficjalnej prezentacji nowych bezprzewodowych słuchawek od Apple. AirPods Pro to - jak sama nazwa wskazuje - ulepszona wersja znanego modelu. Istotnym elementem różniącym Pro od edycji „normalnej” jest fakt, że nowe słuchawki są dokanałowe (a nie douszne). Apple pomyślało również o wymiennych silikonowych wkładkach (których będą 3 rodzaje/rozmiary). Dodajmy do tego częściową wodoszczelność i mamy naprawdę niezły produkt. A czemu częściową? Bo choć pot czy deszcz mają być dla nich niestraszne, to w słuchawkach raczej nie popływamy.

Oczywiście ciekawych funkcji jest więcej. Wszystkiego o słuchawkach możecie dowiedzieć się z tej strony. Dlaczego więc taki tytuł, i o co w ogóle ten cały raban? Jak to zwykle bywa, sprzęt od Apple nie należy do najtańszych. Tym razem jednak wydaje się, że panowie i panie odpowiedzialni za ustalanie cen nieco przeszarżowali. Apple AirPods Pro na premierę (30 października) będą kosztować 1249 złotych. Serio. A co najciekawsze, na stronie produktu w sklepie jako pierwszą najważniejszą cechę wybrano „Produkt zaprojektowany przez Apple”. Dodajmy do tego nowy, innowacyjny wygląd i mamy materiał na mema. A jako, że internet nie wybacza, w sieci pojawiło się już sporo obrazków wyśmiewających „nowoczesny” design słuchawek.

Karuzeli śmiechu nie oparł się Marques Brownlee, technologiczny influencer, który porównał słuchawki do Pokemona, suszarki i pewnego popularnego pingwina. Oczywiście nie są to jedyne porównania, bo do ogólnego wyśmiewania designu sprzętu dołączyli inni użytkownicy Twittera. Poniżej kilka ciekawszych propozycji.

Oczywiście to tylko memy, które są odpowiedzią na cenę oraz wygląd nowych słuchawek. Jakość wykonania produktów od Apple stoi od lat na wysokim poziomie. Prawdopodobnie niebawem spotkamy na ulicach osoby noszące AirPods Pro i nikogo nie zdziwi ten design. Swoją drogą, czy ostatnie nowości od Apple nie mogą obejść się bez memów? Weźmy na przykład takie slofie...

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Apple