Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Zoombinis: Mountain Rescue (PC)
OkładkaZoombinis: Mountain Rescue (PC)

Matmoludki: Wysokogórska Łamigłówka PC

Zoombinis: Mountain Rescue

Mountain Rescue to druga część serii gier edukacyjnych, która została przygotowana przez specjalistów z firmy Riverdeep z myślą o najmłodszych użytkownikach komputerów (uczniowie szkół podstawowych).

Logiczne | edukacyjne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Matmoludki: Wysokogórska Łamigłówka Premiera PC

25kwietnia2001

pudełko PL

6października2004

producent: Riverdeep wydawca: The Learning Company wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Mountain Rescue to druga część serii gier edukacyjnych, która została przygotowana przez specjalistów z firmy Riverdeep z myślą o najmłodszych użytkownikach komputerów (uczniowie szkół podstawowych). Głównym zadaniem programu jest nauczenie dzieci umiejętności logicznego rozumowania oraz rozwiązywania wybranych problemów z zakresu matematyki.

Tym razem, grupa miłych stworków - Zoombinów - została uwięziona w górskim tunelu i tylko użytkownik opisywanej produkcji może pomóc im się wydostać. Do przejścia/ułożenia udostępniono 9 różnorodnych mini-gier/zestawów puzzli (trzy poziomy trudności). Zagadki są trudniejsze niż w pierwszej odsłonie cyklu, szybciej rośnie także poziom ich skomplikowania - czasem pomoc rodzica (wspólna nauka) może się wydać nieodzowna.

Na największą uwagę zasługuje jednak zaimplementowanie w pełni trójwymiarowej grafiki. Pozwoliło to nie tylko na wymyślenie nowych rodzajów puzzli (operowanie perspektywą czy rozmaitymi obiektami przestrzennymi), ale również na podniesie wrażeń artystycznych. Zoombini wyglądają o wiele ładniej niż w poprzedniej części, znacznie ciekawiej prezentuje się także środowisko, w jakim przychodzi im się poruszać.

W Zoombinis 2: Mountain Rescue nie zabrakło interaktywnej pomocy dla najmłodszych, zawierającej cenne wskazówki odnośnie aktualnie trwającego zadania. Rodzice w dalszym ciągu mogą śledzić osiągnięcia swoich pociech, co umożliwia im jednoczesną ocenę ich rozwoju. Dopełnienie programu stanowią rozmaite zadania do drukowania.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 45 głosów czytelników.

Matmoludki: Wysokogórska Łamigłówka cena w dniu premiery: 59,90 PLN

Wymagania wiekowe Matmoludki: Wysokogórska Łamigłówka: Odpowiednia dla każdego wieku.

Matmoludki: Wysokogórska Łamigłówka Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • CPU Intel/AMD 350MHz
  • 64MB RAM