Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Zoombinis: Island Odyssey (PC)
OkładkaZoombinis: Island Odyssey (PC)

Matmoludki: Wielki powrót PC

Zoombinis: Island Odyssey

Wielki powrót (ang. Island Odyssey) to kolejna, trzecia już gra serii edukacyjnej Matmoludki (Zoombinis), która została przygotowana przez specjalistów z firmy Riverdeep z myślą o najmłodszych użytkownikach komputerów (uczniowie szkół podstawowych).

Logiczne | edukacyjne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Matmoludki: Wielki powrót Premiera PC

15września2005

pudełko PL

15września2005

producent: Riverdeep wydawca: The Learning Company wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Wielki powrót (ang. Island Odyssey) to kolejna, trzecia już gra serii edukacyjnej Matmoludki (Zoombinis), która została przygotowana przez specjalistów z firmy Riverdeep z myślą o najmłodszych użytkownikach komputerów (uczniowie szkół podstawowych). Tym razem, tytułowe stworki wyruszają uratować swój poprzedni dom (wyspę) przed całkowitym obróceniem w ruinę przez Diaboliczne Wredniaki, które podstępem przejęły cały teren. Razem z Matmoludkami, gracz stara się przywrócić owej wyspie dawną świetność.

Opisywany program bazuje na doświadczeniach, jakie twórcy cyklu Zoombinis zdobyli przy tworzeniu poprzednich odsłon, tj. Logical Journey oraz Mountain Rescue. Dzieci uczą się tutaj podstaw takich dziedzin jak astronomia, mechanika, kryptografia, a także poznają wiedzę z zakresu ekologii czy biologii (m.in. informacje o łańcuchu pokarmowym, genetyce, cyklu życia roślin i owadów). W związku z tym, że program opracowano we współpracy ze specjalistami z zakresu pedagogiki i edukacji, nie zabrakło tutaj zagadek matematycznych, które udoskonalają umiejętność logicznego myślenia czy wyciągania wniosków z poszczególnych zdarzeń.

Zmagania okraszone są oczywiście ładną, kolorową oprawą graficzną. Użytkownicy Wielkiego powrotu mogą nawet samodzielnie stworzyć swojego Matmoludka, poprzez ustalenie wyglądu jego włosów, oczu, nosa i stóp. Autorzy gry postarali się również o dodatkowe zagadki do drukowania. Na zakończenie warto dodać, że narratorem w polskiej wersji językowej gry jest Maciej Stuhr.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 6,2 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Matmoludki: Wielki powrót cena w dniu premiery: 59,90 PLN

Wymagania wiekowe Matmoludki: Wielki powrót: Odpowiednia dla każdego wieku.

Matmoludki: Wielki powrót Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 200 MHz
  • 32MB RAM
  • karta grafiki 2MB
  • 80MB HDD