Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

5. Gry WWW

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 5. Najpopularniejsze gry na platformę WWW.

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

AdVenture Capitalist
AdVenture Capitalist

Strategiczne 30 maja 2014

Nieskomplikowana gra zręcznościowo-ekonomiczna, w której zabawa polega na dokonywaniu kolejnych inwestycji. Za zarobione pieniądze zatrudniamy menadżerów, ulepszamy posiadane już biznesy itd. Wszystko po to, by dorobić się ogromnej fortuny.

Goodgame Empire
Goodgame Empire

Strategiczne 10 października 2012

Mobilna adaptacja popularnej przeglądarkowej strategii o tytule Goodgame Empire z 2012 roku. Rozgrywka koncentruje się na budowaniu miast oraz rywalizowaniu i/lub zawieraniu sojuszy z innymi graczami. Jest to dzieło studia Goodgame.

Thirty Kingdoms
Thirty Kingdoms

Strategiczne 1 sierpnia 2014

Utrzymana w średniowiecznych klimatach strategiczna przeglądarkowa gra MMO autorów Supremacy 1914. W grze stajemy na czele jednego z 30 szlachetnych domów, a naszym celem jest jego rozwój i doprowadzenie do dominacji na złożonym ze 100 prowincji kontynencie. Podczas rozgrywki dbamy o zapasy surowców, trenujemy armie i walczymy bądź zawieramy sojusze z innymi graczami.

Rail Nation
Rail Nation

Strategiczne 3 czerwca 2014

Rail Nation to opracowana przez zespół Bright Future przeglądarkowa strategia, w której gracze wcielają się w prezesów przedsiębiorstw kolejowych. Muszą rozwijać firmę, zarabiać na transportowaniu towarów i eliminować konkurencję.

Kingdom Knights
Kingdom Knights

Strategiczne 12 kwietnia 2013

Kingdom Knights to opracowana przez UserJoy Technologies gra strategiczna rozgrywana z poziomu przeglądarki. Naszym zadaniem jest przeobrażenie skromnej wioski w wielkie królestwo. W tym celu dbamy o rozwój naszych terytoriów oraz chronimy je przed atakami.

The Last Door
The Last Door

Przygodowe 11 marca 2013

Epizodyczna przygodówka, w której trafiamy do ponurej rezydencji opanowanej przez nieczyste siły. W trakcie rozgrywki w The Last Door przemierzamy posępne lokacje, prowadzimy rozmowy oraz rozwiązujemy zagadki, mając do dyspozycji lupę oraz latarkę. Opowiedziana tu historia jest utrzymana w klimacie horroru i czerpie pełnymi garściami z twórczości H. P. Lovecrafta oraz Edgara Alana Poe.

Top Eleven Be a Football Manager
Top Eleven Be a Football Manager

Sportowe 9 maja 2010

Prosty menadżer piłkarski, stworzony głównie z myślą o użytkownikach portali społecznościowych. W trakcie kolejnych sezonów zmagamy się z milionami graczy z całego świata, uczestnicząc w meczach ligowych, pucharowych oraz rozgrywkach Ligi Mistrzów. Najlepsi gracze awansują do wyższych klas rozgrywkowych, gdzie poziom trudności zabawy rośnie. Dlatego musimy nieustannie dbać o treningi i transfery, podnoszące rangę naszej drużyny, a także o finansową sferę działalności klubu.

Deepolis
Deepolis

Akcji 8 sierpnia 2008

Przeglądarkowa gra MMO, za której stworzeniem stoi studio Bigpoint. Zabawa toczy się w głębinach oceanu, a w jej trakcie gracze zasiadają za sterami łodzi podwodnej i eksplorują rozległy świat, walczą z przeciwnikami (produkcja dopuszcza starcia PvP) oraz wykonują zróżnicowane zadania. Zmagania rozpoczynamy od wyboru jednej z trzech zwaśnionych frakcji – podjęta przez nas decyzja determinuje nie tylko wygląd postaci, lecz także to, jakie okręty trafią w nasze ręce w późniejszej fazie przygody.

Samorost
Samorost

Przygodowe 30 czerwca 2003

Darmowa dwuwymiarowa przygodówka czeskiego studia Amanita Design. Istotnym wyróżnikiem Samorost jest oryginalna oprawa graficzna, stanowiąca połączenie elementów rysowanych z odpowiednio zmodyfikowanymi fotografiami.

Desert Operations
Desert Operations

Strategiczne 15 stycznia 2010

Desert Operations jest przeglądarkową strategią w konwencji MMO (Massive Multiplayer Online). Zadanie gracza polega na rozbudowie niewielkiego państewka i doprowadzeniu go - poprzez podboje i dyplomację - do roli supermocarstwa w wirtualnym świecie.

The Smurfs & Co
The Smurfs & Co

Strategiczne 29 lipca 2011

Facebookowa gra strategiczno-ekonomiczna ze Smerfami w roli głównej. W czasie zabawy rozbudowujemy wioskę tytułowych bohaterów oraz dbamy o jej wygląd. The Smurfs & Co stawia spory nacisk na aspekty społecznościowe, możemy więc komunikować się ze znajomymi i wymieniać przedmiotami, surowicami czy upominkami.

Khan Wars
Khan Wars

Strategiczne 1 stycznia 2005

Khan Wars jest przeglądarkową strategią czasu rzeczywistego wyprodukowaną przez bułgarskie studio XS Software. Wcielając się we władcę jednego z 11 dostępnych plemion gracze stają do walki o dominację nad średniowiecznym światem. Tytuł oferowany jest na zasadzie „free to play” z opcją płatnych udogodnień.

From Dust
From Dust

Strategiczne 22 maja 2012

Stworzona pod kierownictwem Erica Chahi, autora kultowego Another World, rozbudowana strategia, w której gracze próbują okiełznać siły przyrody, by zapewnić bezpieczeństwo i rozwój plemienia ludzi.

Street Crime
Street Crime

RPG 1 kwietnia 2009

Street Crime jest utrzymaną w gangsterskich klimatach przeglądarkową grą MMORPG, wyprodukowaną przez firmę XS Software. Gracz kieruje poczynaniami mafiosa, który pragnie zostać bossem przestępczego półświatka. Tytuł dystrybuowany jest na zasadzie „free to play” z opcją mikropłatności za niektóre udogodnienia.

Stone Age Kings
Stone Age Kings

Strategiczne 30 maja 2011

Stone Age Kings, to przeglądarkowa gra strategiczna rozgrywająca się w erze kamienia łupanego. Jako dowódca jednego z dzikich plemion dążymy do rozwoju naszej wojski oraz ekspansji na mapie świata. W grze występuje system mikropłatności - za prawdziwą gotówkę możemy nabyć specjalny surowiec, ułatwiający grę.

Dragon Age: Journeys
Dragon Age: Journeys

Strategiczne 22 października 2009

Swego rodzaju „preludium” do Dragon Age: Początek zrealizowane w postaci darmowej gry przeglądarkowej. Wraz z towarzyszami przemierzamy mroczne korytarze Głębokich Ścieżek, walcząc z mrocznymi pomiotami.

WawaWars
WawaWars

RPG 8 marca 2012

WawaWars to wyprodukowana przez bułgarskie studio deweloperskie XS Software gra MMORPG, której akcja osadzona została w realiach stolicy Polski. Gracze wcielają się w rodowitych warszawian lub przyjezdnych toczących między sobą zaciekłą wojnę. Tytuł wyróżnia się kreskówkową oprawą wizualną oraz dużą dawką humorystycznych aluzji do zjawisk życia społecznego, gospodarczego a nawet politycznego.

Hugo Troll Wars
Hugo Troll Wars

Strategiczne 11 grudnia 2013

Pierwsza gra strategiczna w historii cyklu Hugo. Nasz bohater jako król trolli staje na czele swej armii, aby stawić czoła odwiecznej przeciwniczce – czarownicy Scylli. Mechanika zabawy łączy w sobie elementy gier RTS oraz tower defence. Całość wzbogacono elementami społecznościowymi i możliwością rywalizacji w trybie PvP.

Kingdom Rush Frontiers
Kingdom Rush Frontiers

Strategiczne 23 grudnia 2013

Kontynuacja jednej z najpopularniejszych mobilnych strategii typu tower defense, stworzonej przez studio Ironhide. Kingdom Rush Frontiers opiera się na zasadach rozgrywki znanych z poprzedniej odsłony. Zadaniem gracza jest obrona królestwa przed różnego rodzaju fantastycznymi stworami. W tym celu musi ustawiać na ich drodze rozmaite budowle obronne, wysyłać do walki wyspecjalizowane jednostki, a także korzystać z szerokiej gamy czarów.

Infinitum: Battle for Europe
Infinitum: Battle for Europe

Strategiczne 21 kwietnia 2015

Opracowana przez czeskie studio Allodium przeglądarkowa strategia MMO, rozgrywająca się w alternatywnej rzeczywistości współczesnej Europy i będąca kontynuacją debiutanckiej gry studia z 2011 roku. W Infinitum: Battle for Europe rywalizacja toczy się na olbrzymiej, wiernie odwzorowanej mapie Europy, na której znalazło się blisko 15 tysięcy miast.

June's Journey
June's Journey

Przygodowe 1 marca 2017

June’s Journey to darmowa gra przygodowa typu hidden object, wyprodukowana przez niemieckie studio Wooga. Wciel się w tytułową bohaterkę i odszukaj winnego zbrodni, popełnionej w jej rodzinnym domu w Nowym Jorku.

Gundam Heroes
Gundam Heroes

Strategiczne 10 kwietnia 2018

Gra przeglądarkowa, która należy do gatunku strategii czasu rzeczywistego. Produkcja umożliwia graczom pokierowanie drużynami złożonymi z bohaterów znanych z popularnych serii anime i stoczenie intensywnych, ale krótkich, bo trwających zaledwie trzy minuty starć.

Grepolis
Grepolis

Strategiczne 1 października 2010

Przeglądarkowa strategia MMORTS, osadzona w czasach starożytnych. W grze obejmujemy pieczę nad jednym z niewielkich greckich miast, a naszym zadaniem jest uczynienie zeń prawdziwej metropolii poprzez ustawiczny rozwój w sferze gospodarczej oraz militarnej. Do naszej dyspozycji oddano szereg różnorodnych budynków, 30 unikalnych technologii do odkrycia oraz specyficzne moce greckich bogów, którzy obdarzą nas swą przychylnością w zamian za składany im hołd.

The Curious Expedition
The Curious Expedition

RPG 2 września 2016

Gra roguelike osadzona w XIX-wiecznych realiach. The Curious Expedition łączy elementy przygodówki, strategii oraz RPG. Stajemy na czele ekspedycji badawczej poszukującej takich miejsc jak Atlantyda czy El Dorado. W skład naszej drużyny wchodzić mogą słynni XIX-wieczni naukowcy, w tym Karol Darwin, Nikola Tesla czy Maria Skłodowska-Curie, a każdy z nich pracuje na własną reputację i posługuje się charakterystyczną bronią.