Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

17. Gry WWW

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 17. Najpopularniejsze gry na platformę WWW.

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Risk: Factions
Risk: Factions

Strategiczne 12 stycznia 2012

Risk: Factions to uwspółcześniona adaptacja klasycznej strategii planszowej, stworzona przez studio Stainless Games. W przeciwieństwie do tekturowego oryginału, akcja gry przeniesiona została w czasy współczesne, a gracze dążą do przejęcia kontroli nad silosami z bronią atomową na świecie. Deweloperzy zdecydowali się także wprowadzić szereg zmian w mechanice rozgrywki.

Legends of Zork
Legends of Zork

RPG 12 kwietnia 2010

Uproszczone RPG dla entuzjastów świata fantasy, bazujące na popularnym cyklu gier przygodowych z lat 80. XX wieku. Zajmujemy się wykonywaniem zadań, rozwojem bohatera, zdobywaniem punktów umiejętności i uzbrajaniem naszego podopiecznego. Całość rozgrywana jest z poziomu przeglądarki i korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Push (2010)
Push (2010)

Logiczne 8 października 2010

Przeglądarkowa adaptacja popularnej gry planszowej przeniesiona w realia serwisów społecznościowych. Celem rozgrywki jest ogranie przeciwnika i zakończenie rundy z większą liczbą „pionków”. W opanowaniu zasad rządzących rozgrywką pomaga wirtualny pomocnik o imieniu Pon Du Bear.

Poisonville
Poisonville

Akcji prace wstrzymane

Utrzymana w stylistyce komiksu przeglądarkowa strzelanina MMO, w której wcielamy się w rolę recydywisty. Gra oferuje w pełni trójwymiarowe środowisko, po którym poruszamy się obserwując akcję zza pleców postaci. W trakcie zabawy bierzemy udział w pościgach, przebijamy się przez policyjne barykady i walczymy zarówno ze stróżami prawa, jak i konkurencyjnymi przestępcami.

K.O. Champs
K.O. Champs

Sportowe 4 czerwca 2010

Przeglądarkowa strategia pozwalająca wcielić się w menedżera bokserskiego. Naszym zadaniem jest naturalnie doprowadzenie podopiecznego na sam szczyt światowych rankingów. W tym celu zajmujemy się aspektami ekonomicznymi, dbamy o treningi, organizujemy walki i ustalamy taktykę na same potyczki. Gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Universal Monsters
Universal Monsters

RPG prace wstrzymane

Universal Monsters to przeglądarkowa gra MMORPG, w której główną rolę grają wszelkiej maści monstra z klasycznych horrorów studia Universal. Gracz kreuje postać łowcy potworów, a jego zadaniem jest walka z wilkołakami, wampirami, mumiami i resztą bestii, które zakłócają spokój wirtualnego miasteczka. Gra dystrybuowana jest przez firmę Bigpoint na zasadzie free-to-play, z opcją dobrowolnych mikropłatności.

8Realms
8Realms

Strategiczne 6 grudnia 2011

Przeglądarkowa strategia, w której rozwijamy własne państwo. Podczas zabawy szukamy nowych surowców, rekrutujemy armię i pozyskujemy kolejne zdobycze technologiczne. Z czasem podejmujemy też kampanie wojskowe i przeprowadzamy poddanych przez osiem historycznych okresów. Świetna optymalizacja sprawia, że gra powinna działać na większości komputerów.

WWE All Stars Fantasy Warfare
WWE All Stars Fantasy Warfare

Sportowe 7 lutego 2011

Przeznaczona dla użytkowników serwisu społecznościowego Facebook interaktywna animacja, pozwalająca stoczyć wirtualne pojedynki pomiędzy byłymi i obecnymi gwiazdami wrestlingu.

Fortune Online
Fortune Online

Akcji prace wstrzymane

Przeglądarkowe action-RPG autorów Jumpgate i LEGO Universe. Gra należy do kategorii hack-n-slash i zabawa polega głównie na mordowaniu hord potworów. Całość oparto na modelu darmowym z mikropłatnościami. Plusem są rozbudowane funkcje społecznościowe, w tym możliwość handlu między graczami oraz korzystania z wewnętrznego systemu chatu oraz poczty.

Rango: The WORLD
Rango: The WORLD

RPG 4 marca 2011

Przeglądarkowa gra MMO oparta na licencji popularnego filmu animowanego. Gracze wcielają się w zwierzęta zamieszkujące okolice miasteczka Brud. Mogą stanąć po stronie szeryfa Rango i bronić prawa oraz porządku, jak i przystanąć do bandytów. Wirtualne uniwersum pełne jest barwnych bohaterów niezależnych, zadań do wypełnienia oraz wielu ciekawych minigierek.

Adventure World: An Indiana Jones Game
Adventure World: An Indiana Jones Game

Towarzyskie 8 września 2011

Gra społecznościowa adresowana do użytkowników serwisu Facebook, w której gracze wcielają się w podróżników. Tytuł niewątpliwie nawiązuje do znanej serii filmów o Indianie Jonesie. W związku z tym w czasie rozgrywki odwiedzamy starożytne ruiny w poszukiwaniu skarbów oraz stawiamy czoła takim przeciwnościom, jak niebezpieczne węże czy spadające bloki skalne.

NHL Superstars
NHL Superstars

Sportowe 27 października 2011

Przeglądarkowa gra sportowa przeznaczona dla fanów hokeja. Tytuł został stworzony przez studio EA Sports i stanowi uzupełnienie głównej serii wydawanej na konsolach i pecetach. Zagrać w niego mogą użytkownicy serwisu społecznościowego Facebook.

Championship Manager Rivals
Championship Manager Rivals

Sportowe 2 czerwca 2011

Manager piłkarski dostępny w popularnym serwisie społecznościowym. W produkcji przejmujemy kontrolę nad wybranym klubem i zajmujemy się jego dalszym rozwojem. W roli szefa drużyny podejmujemy zarówno decyzje finansowe, jak i czysto sportowe. Przeglądarkowa wersja gry została wzbogacona o aspekty społecznościowe i wyjątkowo prosty interfejs.

America 2049
America 2049

Przygodowe 17 czerwca 2011

Nietypowa gra przeglądarkowa, łącząca w sobie elementy przygodowe i logiczne. America 2049 przenosi nas do totalitarnych Stanów Zjednoczonych przyszłości, gdzie łamane są prawa człowieka.

Empire & State
Empire & State

Strategiczne 28 kwietnia 2011

Przeglądarkowa gra ekonomiczna, łącząca strategię z elementami RPG. W grze zaczynamy jako jedna jednostka, która rozpoczyna swoją podróż na pełnej przygód, nowo-skolonizowanej planecie. Oprócz możliwości zostania burmistrzem danego miasta i szerzenia swojej władzy, bierzemy udział w szeregu walk i bitew z różnorodnymi przeciwnikami.

MechRage
MechRage

Strategiczne 24 listopada 2009

Strategia osadzona w futurystycznych klimatach rozgrywana za pomocą przeglądarki internetowej. Jako dowódca wojskowy zarządzamy bazą, gromadzimy surowce, rozwijamy technologię i walczymy z innymi graczami. Gra korzysta z modelu darmowego z dobrowolnymi mikropłatnościami.

Ruined Online
Ruined Online

Akcji prace wstrzymane

Ruined Online to pierwszoosobowa strzelanina (FPS) przygotowana przez deweloperów z firmy Bigpoint z myślą o entuzjastach grania przez przeglądarki internetowe. Akcja gry osadzona została w zniszczonym apokalipsą San Francisco. Gracze wcielają się w jednego z predefiniowanych bohaterów (m.in. samuraj, zabójczyni i mutant) i uczestniczą w emocjonujących potyczkach z żywymi przeciwnikami. Gra wykorzystuje możliwości silnika Unity 3D.

eDragon
eDragon

RPG 29 października 2010

Przeglądarkowa, darmowa gra MMO, osadzona w świecie fantasy. Tworzymy wirtualnego bohatera, którym przyjdzie nam wykonywać zadania, walczyć z rozmaitymi stworami i zdobywać kolejne poziomy, pozwalające na rozwój umiejętności. Klasę naszej postaci wybieramy dopiero na 10 poziomie, gdy już w pełni zapoznamy się z mechaniką gry. Całość zaprezentowano w prostej grafice.

Mission: Impossible - The Game
Mission: Impossible - The Game

Strategiczne 21 listopada 2011

Gra społecznościowa przeznaczona dla użytkowników serwisu Facebook. Wcielamy się w rolę agenta wywiadu i wspólnie ze znajomymi wykonujemy rozsiane po całym świecie misje, rozbudowujemy kryjówkę, gromadzimy wyposażenie i rozwijamy umiejętności głównego bohatera.

The Curfew
The Curfew

Przygodowe 1 sierpnia 2010

Przeglądarkowa gra przygodowa poruszająca kwestię swobód obywatelskich i problematykę autorytaryzmu. W kontrolowanym przez reżim państwie staramy się znaleźć sprzymierzeńców wśród czwórki młodych ludzi przebywających w kryjówce w trakcie godziny policyjnej. Obserwujemy ich losy i prowadzimy rozmowy z napotkanymi osobami, uświadamiając sobie, jak wygląda życie w państwie rządzonym przez bezwzględnych polityków.

Doctor Who: Worlds in Time
Doctor Who: Worlds in Time

Przygodowe 14 marca 2012

Doctor Who: Worlds in Time to bazująca na popularnym serialu s-f przeglądarkowa gra MMO, wyprodukowana przez studio Three Rings. Gracze kreują własnego awatara i starają się powstrzymać zagładę wszechświata, a także rozwiązywać problemy jego mieszkańców. Rozgrywka zawiera minigierki logiczne oraz szereg funkcji społecznościowych.

Total Recall
Total Recall

RPG prace wstrzymane

Przeglądarkowe MMO oparte na licencji filmowej superprodukcji science-fiction z 2012 roku. Zabawę zaczynamy od stworzenia własnej postaci. Następnie w skórze naszego wirtualnego alter-ego wkraczamy do świata gry szukać przygód i sławy. Całość korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Ultimate Collector: Garage Sale
Ultimate Collector: Garage Sale

Logiczne prace wstrzymane

Ultimate Collector: Garage Sale to tytuł społecznościowy, w którym głównym zadaniem gracza jest stworzenie awatara i domu, a następnie kolekcjonowanie przeróżnych rzeczy. Możemy również organizować tytułowe wyprzedaże garażowe i handlować wybranymi eksponatami swojego zbioru z innymi uczestnikami zabawy.