Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

16. Gry WWW

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 16. Najpopularniejsze gry na platformę WWW.

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

WWE All Stars Fantasy Warfare
WWE All Stars Fantasy Warfare

Sportowe 7 lutego 2011

Przeznaczona dla użytkowników serwisu społecznościowego Facebook interaktywna animacja, pozwalająca stoczyć wirtualne pojedynki pomiędzy byłymi i obecnymi gwiazdami wrestlingu.

Fortune Online
Fortune Online

Akcji prace wstrzymane

Przeglądarkowe action-RPG autorów Jumpgate i LEGO Universe. Gra należy do kategorii hack-n-slash i zabawa polega głównie na mordowaniu hord potworów. Całość oparto na modelu darmowym z mikropłatnościami. Plusem są rozbudowane funkcje społecznościowe, w tym możliwość handlu między graczami oraz korzystania z wewnętrznego systemu chatu oraz poczty.

Rango: The WORLD
Rango: The WORLD

RPG 4 marca 2011

Przeglądarkowa gra MMO oparta na licencji popularnego filmu animowanego. Gracze wcielają się w zwierzęta zamieszkujące okolice miasteczka Brud. Mogą stanąć po stronie szeryfa Rango i bronić prawa oraz porządku, jak i przystanąć do bandytów. Wirtualne uniwersum pełne jest barwnych bohaterów niezależnych, zadań do wypełnienia oraz wielu ciekawych minigierek.

Space Empires: Battle for Supremacy
Space Empires: Battle for Supremacy

Strategiczne 27 lipca 2010

Space Empires: Battle for Supremacy jest adresowaną do użytkowników portali społecznościowych strategią ekonomiczną w konwencji MMO. Gra wyprodukowana została przez studio Nvinium Games, czyli twórców serii Space Empires. Kierując poczynaniami jednej z trzech dostępnych ras, gracze starają się zbudować kwitnące, międzygalaktyczne imperium.

The Mummy Online
The Mummy Online

Akcji prace wstrzymane

The Mummy Online jest utrzymaną w konwencji MMO (Massive Multiplayer Online) przeglądarkową grą akcji, korzystającą z filmowej licencji. Produkcja powstała w studiu Schell Games games i łączy elementy kilku gatunków, w tym zręcznościówki oraz RPG. Gracze wcielają się w odważnych poszukiwaczy przygód, którzy w poszukiwaniu skarbów przemierzają starożytne grobowce i piramidy.

The Ministry Of Silly Games
The Ministry Of Silly Games

Logiczne prace wstrzymane

Przeznaczona dla użytkowników portalu społecznościowego Facebook gra bazująca na skeczach Monty Pythona. Nad wiernością z oryginalnym poczuciem humoru czuwali członkowie legendarnej trupy na czele z Terrym Jonesem i Terrym Gilliamem.

Wildlife Refuge
Wildlife Refuge

Strategiczne 17 listopada 2010

Wildlife Refuge to stworzona z myślą o użytkownikach serwisu społecznościowego Facebook strategia przeglądarkowa, w której gracze zajmują się zarządzaniem schroniskiem dla dzikich zwierząt. Deweloperzy z Sony Online Entertainment wzorowali się na rozwiązaniach zastosowanych przez firmę Zynga w grze FarmVille, wzbogacając swoją produkcję o szereg elementów związanych z ekologią i ochroną zagrożonych gatunków.

Dungeon Viva
Dungeon Viva

Strategiczne 21 marca 2012

Gra strategiczna, w której wcielamy się we władcę lochów. Tytuł przeznaczony jest do rozgrywki przez przeglądarkę Internetową. Naszym zadaniem jest rozbudowa podziemnego królestwa poprzez podboje, hodowlę potworów i współpracę z zaproszonymi przyjaciółmi.

Rise & Ruin
Rise & Ruin

Strategiczne 7 marca 2007

Rise & Ruin to nowoczesna mieszanka strategii i RPG, oparta na systemie karcianym, łącząca w sobie ponadto liczne elementy bijatyk. Przygotowany przez studia Veil Entertainment oraz Spore Productions projekt stworzony został przy czynnym wsparciu kanadyjskiej telewizji oraz organizacji pozarządowych.

Bejeweled Blitz
Bejeweled Blitz

Logiczne 30 kwietnia 2009

Kolejna odsłona jednej z popularniejszych gier logicznych – Bejeweled. Tym razem twórcy postawili na integrację z Internetem i serwisem Facebook.

Tekken Card Tournament
Tekken Card Tournament

Strategiczne 4 kwietnia 2013

Tekken Card Tournament to nastawiona na pojedynki z innymi graczami sieciowa karcianka. Zabawa polega na toczeniu strategicznych pojedynków z wykorzystaniem mistrzów sztuk walki. Poszczególne ataki i techniki aktywowane są poprzez zagrywanie konkretnych kart. Gra oparta jest na modelu darmowym z mikropłatnościami.

The Lost Titans
The Lost Titans

RPG prace wstrzymane

Przeglądarkowa gra MMORPG, w której przemierzamy magiczny świat Aristos, wykonujemy różne questy, walczymy i rozwijamy swojego wojownika. The Lost Titans zostało stworzone w firmie ZQGame.

Doodle God
Doodle God

Logiczne 11 czerwca 2010

Oryginalna gra logiczna, w której wcielamy się w bóstwo tworzące nowe pierwiastki, związki chemiczne, przedmioty i stworzenia. Twórcy przygotowali setki kombinacji, których odkrycie wymaga sprytu, ale też czasami poczucia humoru i pokrętnej logiki.

Godsrule: War of Mortals
Godsrule: War of Mortals

Strategiczne 22 kwietnia 2013

Godsrule: War of mortals to stworzona przez zespół Gogogic strategia MMO rozgrywana w czasie rzeczywistym. Zabawa polega na rozwoju własnej osady i podboju nowych terenów. Całość oparto na modelu darmowym uzupełnionym o dobrowolne mikropłatności.

Bubble Witch Saga
Bubble Witch Saga

Logiczne 25 czerwca 2012

Gra przeglądarkowa typu bust-a-move z wiedźmami w roli głównej. Sterujemy kolorowymi bąbelkami unoszącymi się z ogromnego kotła i próbujemy trafić nimi w inne o tym samym kolorze, co powoduje ich usunięcie z planszy. W zależności od osiągniętych wyników dostajemy gwiazdki, które pozwalają na odblokowanie kolejnych poziomów.

Bubble Island
Bubble Island

Logiczne 2 lutego 2010

Gra przeglądarkowa typu bust-a-move. Obejmujemy kontrolę nad działem wystrzeliwującym w powietrze kolorowe kulki i próbujemy połączyć je z rzędami podobnych kulek powoli opadających z góry ekranu, co powoduje ich usunięcie. Oprócz głównego trybu przygody przygotowano również cotygodniowy turniej, w którym rywalizujemy ze znajomymi.

Treasure Seekers of Lady Luck
Treasure Seekers of Lady Luck

Przygodowe 12 kwietnia 2013

Treasure Seekers of Lady Luck to tekstowa przygodówka autorstwa zespołu Choice of Games. Gracze wcielają się w nowego członka załogi pirackiego statku kosmicznego. Kampania jest w dużym stopniu nieliniowa i sami kształtujemy jej przebieg oraz ostateczny rezultat.

Ecol Tactics
Ecol Tactics

RPG 3 kwietnia 2013

Ecol Tactics to taktyczna gra MMORPG autorstwa zespołu Tplay. Gracze obejmują dowództwo nad własną bandą najemników, a zabawa polega głównie na toczeniu turowych bitew z potworami oraz innymi graczami. Wszystko to ukazane jest w stylu inspirowanym japońskimi kreskówkami.

Kingsbridge
Kingsbridge

Strategiczne 28 maja 2013

Kingsbridge to wyprodukowany przez zespół Wooga przeglądarkowy RTS, który łączy elementy strategii ekonomicznej z gatunkiem tower defense. Gra pozwala zarówno pokierować stroną atakującą, jak i siłami próbującymi obronić się przed inwazją.

Canabalt
Canabalt

Zręcznościowe 31 sierpnia 2009

Prosta gra zręcznościowa, w której sterujemy bohaterem uciekającym przed nieokreślonym niebezpieczeństwem. Gracze nie kontrolują kierunku i szybkości z jaką się poruszają, mogąc jedynie przeskakiwać napotkane przeszkody.

Fruit Ninja Frenzy
Fruit Ninja Frenzy

Zręcznościowe 31 października 2011

Przeznaczona dla użytkowników portalu Facebook, przeglądarkowa wersja zręcznościowego przeboju z urządzeń mobilnych. Wcielamy się w wojownika ninja, którego zadaniem jest przecinanie niezliczonej ilości pojawiających się na ekranie owoców.

SteamPower1830
SteamPower1830

Strategiczne 3 kwietnia 2014

Crossplatformowa gra free-to-play, łącząca w sobie elementy klasycznego city buildera z zaawansowaną strategią ekonomiczną. Przenosimy się do roku 1830, do początków tzw. ery przemysłowej a naszym zadaniem jest budowa własnego imperium kolejowego, zarządzanie siecią połączeń i stacji oraz wydobycie i gromadzenie zasobów, pozwalających na szybki rozwój miast.

Kingdom of Thrones
Kingdom of Thrones

Strategiczne 19 grudnia 2012

Casualowa gra strategiczna, dostępna dla użytkowników Facebooka, łącząca elementy city buildera z klasyczną strategią czasu rzeczywistego. Naszym celem jest zbudować własne królestwo i poprowadzić je do dominacji w rozdartym wojną świecie fantasy.

Steam Wars: Apoteos
Steam Wars: Apoteos

Strategiczne prace wstrzymane

Osadzona w steampunkowej stylistyce klasyczna gra strategiczna typu tower defence, której celem jest atak lub obrona produkującej energię witalną elektrowni. Twórcy wprowadzili do sprawdzonego modelu rozgrywki kilka nowości oraz przeznaczony dla jednego gracza tryb kampanii, pozwalający casualowym graczom na zapoznanie się z tajnikami gatunku.