Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

10. Gry WWW

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 10. Najpopularniejsze gry na platformę WWW.

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wormix
Wormix

Strategiczne 27 lipca 2011

Turowa gra taktyczna, dla której źródłem inspiracji była seria Worms. W Wormix (na komputerach osobistych – Bombix) przejmujemy kontrolę nad oddziałem składającym się z przedstawicieli jednej z kilku różnorodnych ras i bierzemy udział w zmaganiach na śmierć i życie, toczonych na dwuwymiarowych planszach generowanych proceduralnie. Tytuł pozwala tak na zabawę w pojedynkę, jak i toczenie bitew w trybie multiplayer.

The X-Files: Deep State
The X-Files: Deep State

Przygodowe 1 lutego 2018

Mobilna przygodówka oparta na serialu Z Archiwum X. W grze poznajemy losy agenta FBI o imieniu Dale, który musi rozwiązać sprawę zdecydowanie wykraczającą poza klasyczne przestępstwa.

Town of Salem
Town of Salem

Towarzyskie 7 marca 2013

Nietypowa sieciowa gra strategiczna wzorowana na Mafii i podobnych grach towarzyskich. Gracze wcielają się w mieszkańców tytułowego miasteczka Salem, starając się wypełnić wzajemnie sprzeczne cele. W trakcie gry niezbędne jest nie tylko korzystanie z unikatowych umiejętności własnej postaci, lecz także rozmowa z innymi uczestnikami rozgrywki.

Farm On!
Farm On!

Strategiczne prace wstrzymane

Farm On! to casualowa gra strategiczna, która pozwala graczom zarządzać własną farmą. Za stworzenie tego tytułu odpowiada znane głównie z produkcji z gatunku HOPA studio Eipix.

how do you Do It?
how do you Do It?

Zręcznościowe 26 stycznia 2014

Prosta gra free-to-play bez mikropłatności. Gracz wciela się w rolę dziewczynki, która bawi się lalkami, jednocześnie zastanawiając się nad tym, czym w zasadzie jest seks.

Pool Live Pro
Pool Live Pro

Sportowe 1 lutego 2012

Nastawiona na rywalizację graczy, społecznościowa gra bilardowa polskiego studia GameDesire. W grze możemy rywalizować w klasyczną ósemkę, dziewiątkę oraz tzw. Blackpool. Zdobytą za wygrane walutę przeznaczamy na odblokowywanie nowych klubów bilardowych oraz wpisowe na kolejne zawody.

Farm Heroes Saga
Farm Heroes Saga

Logiczne 26 marca 2013

Kolejna aplikacja typu match-3 w dorobku firmy King, znanej przede wszystkim ze słynnego Candy Crush Saga. Tym razem, zamiast słodyczy, gracze układają warzywa i owoce. W produkcji nie zabrakło także rozmaitych power-upów oraz aspektów społecznościowych.

Bubble Witch 2 Saga
Bubble Witch 2 Saga

Logiczne 4 czerwca 2014

Kontynuacja gry Bubble Witch Saga z 2012 roku. W produkcji pomagamy wiedźmie Stelli i jej kotom wypędzić złe moce z fantastycznej i niegdyś spokojnej krainy. Zabawa opiera się na strzelaniu kolorowymi bąbelkami do innych tego typu elementów znajdujących się na górze planszy.

Slither.io
Slither.io

Zręcznościowe 25 marca 2016

Opracowana przez Steve’a Howse’a i Thorntree Studios gra zręcznościowa przypominająca słynny, mobilno-przeglądarkowy hit Agar.io. Podczas zabawy wcielamy się w niewielkiego węża, zjadającego świetliste punkty, przyczyniające się do jego stopniowego wzrostu. Prócz nas, na planszy znajdują się jednak również podobne osobniki, a prawdziwy sukces uzyskujemy dopiero dzięki zjadaniu pozostałości po innych, większych wężach.

Below (Failbetter Games)
Below (Failbetter Games)

RPG prace wstrzymane

Przeglądarkowa gra RPG z silnie zarysowaną warstwą narracyjną, w której połączono elementy karcianki oraz tradycyjnej gry paragrafowej. Rozgrywka polega na eksploracji podziemi, podczas której dokonujemy nieustannych wyborów, wpływających na rozwój fabuły. Zabawę urozmaicają dwie talie losowych kart, symbolizujących lokacje, postaci, przygody oraz wspomnienia bohatera.

Angel Stone
Angel Stone

RPG 30 lipca 2015

Stworzone przez studio Fincon z myślą o przeglądarkach i urządzeniach mobilnych postapokaliptyczne RPG akcji typu hack-and-slash. Akcja Angel Stone osadzona została w świecie łączącym typowe cechy fantasy z elementami zaczerpniętymi z różnych mitologii. Podczas zabawy dołączamy do ruchu oporu toczącego zaciekłe boje z Legionem, czyli armią ciemności, która zdołała pokonać anielskie zastępy i w swoim marszu przez kolejne krainy zostawia za sobą jedynie zgliszcza.

Heroes of Dragon Age
Heroes of Dragon Age

Strategiczne 17 lutego 2014

Figurkowa gra bitewna osadzona w uniwersum fantasy popularnej serii cRPG studia BioWare. Za jej powstanie odpowiada ekipa EA Capital Games. Tytuł jest oparty na modelu free-to-play z mikropłatnościami. Heroes of Dragon Age pozwala graczom stworzyć własną drużynę bohaterów, złożoną z postaci znanych z pełnoprawnych odsłon cyklu Dragon Age. Tutaj występują oni w formie wirtualnych figurek, które wystawiamy do boju przeciwko oddziałowi rywala niczym w klasycznych grach stołowych.

Castle Clash
Castle Clash

Strategiczne 15 listopada 2013

Popularna gra strategiczna znana przede wszystkim z urządzeń mobilnych. W produkcji zatrudniamy potężnych herosów i najmujemy żołnierzy, którzy toczą boje zarówno z przeciwnikami sterowanymi przez sztuczną inteligencję, jak i przez żywych graczy.

Rising Generals
Rising Generals

Strategiczne prace wstrzymane

Zimnowojenna strategia RTS, zrealizowana w formie mobilnej gry MMO. Akcja toczy się w fikcyjnym świecie, w którym długotrwałe konflikty doprowadziły do rozpadu wielkich mocarstw na malutkie frakcje. Gracze przejmują kontrolę nad niewielką armią żołnierzy, a ich zadaniem jest jej rozwój, ekspansja i podbijanie kolejnych sektorów uniwersum.

Duelyst
Duelyst

Strategiczne 27 kwietnia 2016

Ukierunkowana na rozgrywkę w trybie multiplayer turowa strategia bitewna, opracowana przez studio Counterplay Games pod wodzą doświadczonego Keitha Lee. Fabuła Duelyst osadzona została w świecie fantasy, będącym kombinacją różnych wpływów, mitologii oraz oryginalnych koncepcji deweloperów. Osią rozgrywki jest zaś wielka wojna pomiędzy pięcioma mocarstwami, w której środek wrzuceni zostają gracze, opowiadając się po jednej ze stron konfliktu.

Prison Wars
Prison Wars

Strategiczne 9 października 2009

Prison Wars to gra z gatunku MMORPG stworzona przez polską firmę Pixelate Ventures. Gracze wcielają się w role więźniów osadzonych w zakładzie karnym, gdzie starają się zdobyć szacunek, wpływy i pieniądze. Kariera w świecie za kratami nie jest jednak prosta, a na początkujących skazańców czyha wiele niebezpieczeństw.

HellBlades
HellBlades

Zręcznościowe 3 lutego 2010

HellBlades to utrzymana w konwencji MMO przeglądarkowa gra akcji, w której gracze mają okazję zasiąść za sterami helikopterów bojowych i uczestniczyć w spektakularnych bitwach z komputerowymi oraz żywymi przeciwnikami. Dzieło ekipy studia eLOFD udostępniane jest na zasadzie free-to-play z opcją mikropłatności za niektóre przedmioty i udogodnienia.

Star Trek: Infinite Space
Star Trek: Infinite Space

RPG prace wstrzymane

Przeglądarkowa gra z gatunku Massive Multiplayer Online osadzona w popularnym uniwersum Star Trek. Akcja Infinite Space bazuje na wątkach fabularnych serialu Star Trek: Deep Space Nine.

America 2049
America 2049

Przygodowe 17 czerwca 2011

Nietypowa gra przeglądarkowa, łącząca w sobie elementy przygodowe i logiczne. America 2049 przenosi nas do totalitarnych Stanów Zjednoczonych przyszłości, gdzie łamane są prawa człowieka.

Hellbreed
Hellbreed

RPG 4 sierpnia 2011

Darmowe RPG typ hack&slash rozgrywane w przeglądarce, w którym wcielamy się w bohaterów i walczymy z hordami potworów. Gra jest wyraźnie inspirowana cyklem Diablo i przenosi nas do mrocznej krainy, prawie doszczętnie zniszczonej przez rozgniewanych bogów.

Kultan: The World Beyond
Kultan: The World Beyond

RPG 13 września 2011

Przeglądarkowe MMO korzystające z darmowego modelu rozgrywki z dobrowolnymi mikropłatnościami (free-to-play). Wcielamy się w kapitana okrętu pływającego po wodach świata fantasy, targanego konfliktem pomiędzy trzema frakcjami. Rekrutujemy i dbamy o załogę, toczymy bitwy morskie, ulepszamy okręt oraz wykonujemy szereg zlecanych misji.

King's Bounty: Legions
King's Bounty: Legions

Strategiczne 8 sierpnia 2011

Sieciowa strategia turowa osadzona w popularnym uniwersum fantasy znanym z cyklu King's Bounty. Zabawa w King's Bounty: Legions polega na eksplorowaniu świata, wykonywaniu zadań, prowadzeniu turowych bitew oraz rozwijaniu bohatera i dowodzonej przez niego armii.

GodStoria: The Bible Online
GodStoria: The Bible Online

RPG 28 września 2010

Przeglądarkowa gra strategiczna wzbogacona elementami MMORPG, której fabuła oparta została na opowieściach biblijnych. Wcielamy się w Abrahama oraz jego potomków i musimy zadbać o przyszłość podległych nam plemion. W tym celu budujemy wioski, gromadzimy surowce, zarządzamy budżetem oraz zajmujemy się uprawieniem zarówno dyplomacji, jak i sztuki wojennej.

Evil Genius: WMD
Evil Genius: WMD

Strategiczne 8 grudnia 2010

Przeznaczona dla użytkowników serwisu społecznościowego facebook uproszczona wersja gry Evil Genius, w której zadaniem graczy jest kierowanie poczynaniami tytułowego Geniusza Zła i zdominowanie całego świata.