Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePSP
Okładka World Tour Soccer 2 (PSP)

World Tour Soccer 2 PSP

World Tour Soccer 2 to sequel gry sportowej, dotyczącej jednej z najpopularniejszych dyscyplin na świecie – piłki nożnej. Tym razem twórcy postanowili odejść od prób stworzenia kolejnego symulatora meczu, koncentrując się na zręcznościowych aspektach gry w futbol.

Sportowe | piłka nożna | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka World Tour Soccer 2 (PSP)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

23czerwca2006

World Tour Soccer 2 to sequel gry sportowej, dotyczącej jednej z najpopularniejszych dyscyplin na świecie – piłki nożnej. Tym razem twórcy postanowili odejść od prób stworzenia kolejnego symulatora meczu, koncentrując się na zręcznościowych aspektach gry w futbol.

Nowy tytuł największy nacisk kładzie na dynamizm i szybkość rozgrywki, w której ważniejszy od wyniku jest styl. Rozgrywamy serię krótkich kilkuminutowych meczów, zmuszających nas do wykazania się umiejętnościami technicznymi: za każde poprawne zagranie jesteśmy nagradzani punktami, a za każdą stratę piłki tracimy zdobycz.

Całość podzielona jest na dwa główne sposoby rozgrywki: Medal Mode i World Tour Mode, w których jesteśmy poddawani kolejnym próbom, w rywalizacji z coraz silniejszymi zespołami. Skuteczna gra pozwala odblokowywać nowe drużyny, sposoby rozgrywki i legendarne ekipy All Star. Do dyspozycji mamy również dziesięć Challenge Modes, sprawdzających nasze umiejętności w poszczególnych elementach rzemiosła piłkarskiego, np. All-Rounder (zanim oddamy strzał piłka musi być dotknięta przez wszystkich zawodników drużyny), The Shot Clock (strzał na bramkę musi być oddany przed upływem określonego czasu, jak w koszykówce, jeśli nam się to nie uda, przeciwnik wykonuje rzut karny), lub Checkpoint (sprawdzający dokładność naszych podań). Dla wielbicieli tradycyjnego sposobu gry w piłkę przygotowano możliwość rozegrania zwykłego meczu w trybie Exhibition, wybierając rywali spośród siedemdziesięciu jeden drużyn narodowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 UMD

Ocena gry 7.43 / 10 na podstawie 42 ocen czytelników.

Gry podobne do World Tour Soccer 2

Klasyfikacja PEGI World Tour Soccer 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe World Tour Soccer 2

PlayStation Portable

Wykorzystuje: karta pamięci 32 MB

World Tour Soccer 2 - recenzja gry

Recenzja 18 lipca 2006, 08:57

Exhibitiom match jest jedynym trybem rozgrywki, w którym obowiązują książkowe zasady gry w piłkę nożną. Twoim zadaniem jest po prostu strzelić więcej goli niż przeciwnik, a sposób i styl, w jakim to uczynisz, jest twoją sprawą. Inaczej sprawa ma się z pozostałymi opcjami zabawy. Polegają one bowiem na toczeniu pojedynków wedle ściśle określonych zasad (game rules) i tylko trzymanie się tych zasad jest gwarantem sukcesu. Niejednokrotnie nie będziesz musiał nawet wygrywać meczów, by osiągnąć sukces. O co w tym wszystkim chodzi? I w tym momencie dochodzimy do wyzwań.