Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneNDS
Okładka Wordmaster (NDS)
OkładkaWordmaster (NDS)

Wordmaster NDS

Wordmaster to gra logiczna przypominająca skrzyżowanie Szubienicy z Mestermindem. Polega na odgadywaniu wyrazów poprzez dopisywanie odpowiednich liter do kilku znajdujących się już na planszy.

Logiczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wordmaster Premiera NDS

7listopada2008

producent: Sarbakan Game Studio wydawca: Zoo Digital/zushi games ltd.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Wordmaster to gra logiczna przypominająca nieco skrzyżowanie popularnej planszówki Mastermind ze znaną przez wszystkich zabawą słowną – tak zwaną Szubienicą. Za jej przygotowanie odpowiada kanadyjskie studio Sarbakan tworzące przede wszystkim casulaowe gry przeglądarkowe na zlecanie miedzy innymi takich firm jak: Warner Bros., Disney, MTV, Sony, czy Hasbro.

Do dyspozycji mamy tu cztery tryby rozgrywki (z czego jeden musimy najpierw odblokować) polegające na odgadywaniu sześcioliterowych słów. Najdłuższym i najbardziej wymagającym jest tytułowy Wordmaster podzielony na pięć etapów o rosnącym stopniu trudności. W miarę postępów pojawiają się coraz bardziej nietypowe wyrazy i zmniejsza się liczba możliwych pomyłek przypadających na daną planszę - z dziewięciu w przypadku Novince do pięciu w najwyższym Wordmaster. Aby przejść do kolejnego etapu musimy utworzyć wymagane słowa zapełniając literami wszystkie puste pola na pięciu kolejnych planszach. Kiedy już się z tym uporamy wystarczy kliknąć przycisk Submit i jeśli nasze typy są trafne otrzymujemy pewną ilość punktów oraz przechodzimy dalej. Jeśli jednak nie udało nam się poprawnie odgadnąć słów musimy spróbować raz jeszcze, dla ułatwienia jednak podane wcześniej znaki zostają oznaczone kolorami - i tak zielony zarezerwowany jest dla poprawnie podanej i umiejscowionej litery, czerwony oznacza literę przypisaną niewłaściwej pozycji, natomiast brązowy niewystępującą na tej planszy. Dodatkowo żeby nie było za trudno wyrazy podzielone zostały na różne kategorie na przykład zawody lub królestwo zwierząt, możemy także liczyć na wskazówki mistrza Sum Ting Wong. Przed przejściem do następnego etapu czeka na nas jeszcze dodatkowa runda, w trakcie której musimy uzupełnić dziewięć słów o brakujące w nich znaki (od jednego do trzech) i zmieścić się przy tym w wyznaczonym limicie czasu.

Po ukończeniu całego Wordmasters odblokowujemy nowy tryb rozgrywki - Time będący po prostu samodzielną wersją wspomnianych bonusowych plansz. Kolejną dostępną zabawą słowną jest Anagram – tutaj nasze zadanie polega na przestawianiu liter w wyrazie i otrzymywaniu w ten sposób zupełnie innych słów. Twórcy przygotowali także możliwość przećwiczenia wszystkich poziomów głównego trybu przed rozpoczęciem właściwej zabawy - Practice.

Oprawa graficzna Wordmaster jest bardzo prosta, ale też przejrzysta i utrzymana w nieco orientalnej stylistyce. Do gry wykorzystujemy jedynie stylusa, którym możemy samodzielnie wpisywać litery, gdyż program posiada funkcję rozpoznawania ręcznego pisma. Jeśli jednak piszemy bardzo niewyraźnie lub boimy się, że nasze bazgroły mogłoby zostać źle zinterpretowane możemy wywołać podręczną tablicę i za jej pośrednictwem wybierać pożądane litery.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Wordmaster

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.