Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGNDS
Okładka Wizardry: The Wedge of Life (NDS)
OkładkaWizardry: The Wedge of Life (NDS)

Wizardry: The Wedge of Life NDS

Wizardry: The Wedge of Life to pierwsza gra stworzona w ramach projektu Wizardry Renessaince, mającego na celu wskrzeszenie legendarnej serii cRPG. Gracze kierują poczynaniami drużyny złożonej z sześciorga bohaterów, która wyrusza do pełnych niebezpieczeństw i skarbów podziemi.

RPG | FPP | fantasy | klasyczne RPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wizardry: The Wedge of Life Premiera NDS

19listopada2009

producent: Genterprise wydawca: Genterprise Strona oficjalna

japońskajapońska

Przygotowana przez japońskie studio Genterprise Wizardry: The Wedge of Life stara się dawny schemat, znany z klasycznej serii gier RPG, wepchnąć w nowe ramy.

Fabuła gry oparta jest o pierwsze trzy klasyczne edycje Wizardry, które ukazały się na rynku w pierwszej połowie lat osiemdziesiątych zeszłego stulecia. Gracze zyskują możliwość poznania prostej historii, która wymusza na sześcioosobowej drużynie bohaterów udanie się do tajemniczych lochów w celu zdobycia określonych artefaktów.

Twórcy z Japonii dawny schemat gry RPG włożyli w nowe ramy, udoskonalając system o możliwości dane przez konsolę NDS. Gracze akcję obserwują na dolnym ekranie, który służy do prowadzenia starć, zbierania przedmiotów i rozbrajania pułapek. Górny ekran został przeznaczony do celów informacyjnych, stąd też gra wyświetla na nim informacje o statystykach poszczególnych bohaterów oraz mapę przemierzanych pięter. Dawny system turowy został wzbogacony o wstawki w czasie rzeczywistym, które zmuszają użytkowników konsoli do wykazywania się refleksem, na przykład przy niektórych pułapkach.

Gra została przygotowana w specyficznym stylu, znanym wszystkim miłośnikom japońskich RPG-ów, co potwierdzają choćby ręcznie rysowane projekty postaci i wrogów, bardzo przypominające postacie z mang czy anime.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Wizardry: The Wedge of Life: 12+