Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Winx Club (PS2)

Winx Club PS2

The Winx Club to jedna z gier, które powstały na podstawie pierwszego sezonu włoskiego serialu o tymże samym tytule (Winx Club). Przedstawia on historię sześciu nastolatek, posługujących się czarami w celu ochrony przed złem Królestwa Magii.

Akcji | seriale animowane | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Winx Club (PS2)

producent: Konami

wydawca: Konami

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

17marca2006

The Winx Club to jedna z gier, które powstały na podstawie pierwszego sezonu włoskiego serialu o tymże samym tytule (Winx Club). Przedstawia on historię sześciu nastolatek, posługujących się czarami w celu ochrony przed złem Królestwa Magii. Fabuła gry jest niemalże wiernym odwzorowaniem filmowej. Usytuowana jest ona w miejscowości, zwanej Magix. Akcja rozpoczyna się w momencie, gdy szesnastoletnia Ziemianka imieniem Bloom odkrywa, iż posiada nadprzyrodzone zdolności. Uświadamia sobie również, że została przeniesiona do świata, gdzie zwyczajni ludzie i osoby posługujące się magią żyją obok siebie. Dziewczyna decyduje się na przystąpienie do klubu, w którym spotyka cztery podobne sobie nastolatki. Taki oto jest początek interaktywnej przygody pełnej czarów, fantazji i mody.

Gracz kontroluje jedynie postać głównej bohaterki, jednak do walki ze stawianymi jej wyzwaniami nie przystępuje ona w pojedynkę. Developerzy stworzyli system pomocy dla Bloom, na który składają się pozostałe członkinie Klubu Winx. W trakcie wykonywania zadań użytkownik pamiętać powinien o zbieraniu przeróżnych przedmiotów, liczących się w końcowej klasyfikacji. Podczas zabawy możliwe jest także obejrzenie krótkich filmików, nawiązujących do serialowego pierwowzoru i traktujących o sztuce rzucania zaklęć. Poza trybem fabularnym, udostępniony jest szereg mini-gier, w ramach których do zadań gracza należy przede wszystkim rozwiązywanie zagadek i łamigłówek.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 81 głosów czytelników.

Wymagania sprzętowe Winx Club

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci 8 MB