Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCiOSAND
Okładka Wimp: Who Stole My Pants? (PC)
OkładkaWimp: Who Stole My Pants? (PC)

Wimp: Who Stole My Pants?

Efektowna gra logiczno-platformowa wykorzystująca zaawansowany silnik fizyczny. Wcielamy się w sympatycznego zielonego żelka o imieniu Wimp, a naszym zadaniem jest schwytanie złodzieja, który pozbawił go bielizny.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wimp: Who Stole My Pants? Premiera

28wrz2012

iOS

2lut2013

AND

10mar2013

PC

Gry podobne do Wimp: Who Stole My Pants?

Rayman Legends

Guacamelee!

Cloudberry Kingdom

Wimp: Who Stole My Pants? to debiutancki projekt piątki Białorusinów z niezależnego FlexileStudio. Gra jest klasyczną dwuwymiarową platformówką skierowaną do młodszego grona odbiorców.

Bohaterem gry jest sympatyczny zielony żelek o imieniu Wimp, który śni o wspaniałych przygodach, podczas gdy jego życie toczy się cicho i spokojnie, nie zapowiadając żadnych nadzwyczajnych zdarzeń. Pewnego dnia okazuje się jednak, że grasujący po baśniowej krainie złodziej kradnie naszemu protoplaście podstawową część bielizny! Nie mając innego wyjścia, Wimp wyrusza w pełną wyzwań i niebezpieczeństw podróż w poszukiwaniu tajemniczego złoczyńcy, a zadaniem gracza jest mu w tym pomóc.

Jak każda szanująca się platformówka, Wimp oferuje ogromną ilość elementów zręcznościowych i zagadek logicznych. Do pokonania mamy 80 kolorowych poziomów, które przemierzamy fruwając, skacząc, teleportując się i przyklejając do różnych powierzchni. Kolejne specjalne umiejętności naszego bohatera, odblokowywane w miarę postępów w grze, różnią się w każdym z odwiedzanych światów. Nie brakuje też wymagających pojedynków z bossami.

Gra stworzona została na autorskim silniku, wykorzystującym zaawansowaną fizykę - zarówno na potrzeby rozmaitych zagadek logicznych (przesuwanie skrzyń czy wykorzystywanie grawitacji), jak i elementów zręcznościowych (huśtanie się na linie i balansowanie na ruchomych platformach). Całości dopełnia zwariowany humor i bajecznie kolorowa grafika, która może spodobać się zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Wimp: Who Stole My Pants?: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
iOS
AND