Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Wilson's Heart (PC)
OkładkaWilson's Heart (PC)

Wilson's Heart PC

Utrzymana w konwencji thrillera psychologicznego gra przygodowa studia Twisted Pixel. Akcja Wilson’s Heart osadzona została w latach 40. XX wieku, a podczas zabawy wcielamy się w weterana I wojny światowej, który budzi się przywiązany do łóżka w opuszczonym skrzydle szpitala.

Przygodowe | horror | Oculus Rift | eksploracyjne | rzeczywistość wirtualna

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wilson's Heart Premiera PC

25kwietnia2017

producent: Twisted Pixel wydawca: Oculus Studios Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Wilson's Heart to przygodówka z elementami horroru od studia Twisted Pixel Games, osadzona w estetyce pierwszej połowy XX wieku. Wcielamy się w niej w Roberta Wilsona, pacjenta szpitala, którego serce zostało zastąpione dziwnym urządzeniem. Podczas rozgrywki próbujemy rozwiązać zagadkę tej zamiany, a także odkryć, co stoi za tajemniczymi wydarzeniami, które mają miejsce w tej placówce medycznej. Gra przeznaczona jest wyłącznie na platformę PC i wymaga gogli VR Oculus Rift.

Fabuła

Akcja rozgrywa się w latach 40-tych XX wieku. Jako Robert Wilson, weteran I wojny światowej, a obecnie pacjent szpitala, budzimy się w opuszczonym skrzydle placówki przywiązani do łóżka. Jedyne, co miało nas spotkać, to operacja serca, ale w wyniku niewyjaśnionych wydarzeń zostało ono jednak zastąpione sztucznym urządzeniem.

W czasie zabawy towarzyszą nam także inne osoby, w tym wycofany pacjent oddziału psychiatrycznego Kurt, mała blondwłosa dziewczynka o imieniu Lucy, pracownik szpitala Bela Blascó czy Elsa – badaczka mogąca znać przyczynę wybuchu otaczającego nas szaleństwa. Rozwiązując napotkane zagadki, razem próbujemy wydostać się z nawiedzonego szpitala opanowanego przez stwory rodem z koszmarów i filmów grozy z początków XX wieku.

Mechanika

By dotrzeć do źródła tajemniczych wydarzeń eksplorujemy otaczający nas świat z perspektywy pierwszej osoby. Zbieramy przedmioty potrzebne nam do wykonania zadań, rozwiązujemy napotkane zagadki i walczymy z przeciwnikami. W walce używać możemy różnych przedmiotów oraz ataków magicznych, co umożliwia nowe serce Wilsona – urządzenie przydatne zarówno w starciach z wrogami, jak i przy rozwiązywaniu łamigłówek. Dzięki różnym typom przeciwników oraz ich zróżnicowanym schematom zachowania każda z potyczek ma unikatowy charakter. Fabuła gry jest linearna, bez żadnych rozgałęzień, a w konwersacjach z postaciami nie mamy możliwości wyboru opcji dialogowych. Niemniej jednak ważne jest prowadzenie rozmów, ponieważ jest to jeden z głównych elementów popychających fabułę do przodu. W grze znajdują się także znajdźki pod postacią komiksów i taśm radiowych.

Kwestie techniczne

Głosów postaciom użyczyło wielu rozpoznawanych aktorów, jak choćby Peter Weller (RoboCop, Star Trek Into Darkness), Rosario Dawson (Sin City, Top Five) i Alfred Molina (Spider-Man 2, Raiders of the Lost Ark). Klimat gry uzupełnia także ścieżka dźwiękowa stworzona przez Christophera Younga (Hellraiser, Drag Me To Hell, Spider-Man 3).

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Wilson's Heart: 16+

Wilson's Heart Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel i5-4590 3
  • 3 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta graficzna Nvidia GeForce GTX 970 lub lepsza
  • 20.76 GB HDD
  • Windows 10 64-bit