Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Wild West and Wizards (PC)

Wild West and Wizards PC

Wild West and Wizards to gra fabularna stanowiąca mieszankę westernu i fantasy. Gracz wciela się w niej we władającego magią kowboja, który podróżuje przez świat, odkrywając jego sekrety. Za powstanie tytułu odpowiada Lavaboots Studios.

RPG | FPP | fantasy | sandbox | western

PC Windows
Okładka Wild West and Wizards (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

29sierpnia2019

wczesny dostęp

data nieogłoszona

Wild West and Wizards to RPG, które łączy w sobie elementy westernu i fantasy. W czasie rozgrywki gracz trafia do alternatywnej wersji Dzikiego Zachodu, gdzie kowboje władają nie tylko rewolwerami, ale także magią. Za produkcję oraz wydanie tytułu odpowiada Lavaboots Studios.

Mechanika

Wild West and Wizards jest sandboksem, w którym widok ukazano w perspektywie pierwszoosobowej (FPP). Rozgrywka rozpoczyna się od stworzenia postaci. Do dyspozycji graczy oddano specjalny kreator, dzięki któremu można dostosować wygląd bohatera oraz jego klasę.

Cała rozgrywka opiera się na eksploracji różnorodnego świata, składającego się między innymi z pustkowi, jaskiń oraz miast. W tym czasie gracz walczy z wrogami, rozwiązuje łamigłówki oraz wykonuje zadania zlecone przez napotkane postacie neutralne.

W walce gracz nie wykorzystuje wyłącznie broni palnej. Do swojej dyspozycji ma on również szereg różnego rodzaju czarów jak np. zaklęcie leczące. To jakie zdolności posiada dany bohater jest uzależnione od wybranej klasy postaci.

Z każdym pokonanym przeciwnikiem gracz otrzymuje punkty doświadczenia, które umożliwiają awans na wyższy poziom, oraz odblokowywanie nowych zdolności, które można wykorzystać w czasie gry.

Kwestie techniczne

Wild West and Wizards posiada oprawę graficzną utrzymaną w kreskówkowej stylistyce.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 53,99 PLN

Gry podobne do Wild West and Wizards

Wymagania wiekowe Wild West and Wizards

16+

Wymagania sprzętowe Wild West and Wizards

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core i3, 4 GB RAM, karta grafiki GeForce GTX 560, 4 GB HDD, Windows 7