Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

JRPG - Gry Nintendo Wii U

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce jRPG na platformę Nintendo Wii U ułożone według popularności.

WiiU
jRPG
Akcji
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG13
Strategiczne
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
Xenoblade Chronicles X
Xenoblade Chronicles X

RPG 29 kwietnia 2015

Kontynuacja ciepło przyjętego jRPG science fiction studia Monolith Software z 2010 roku. Xenoblade Chronicles X opowiada zupełnie inną historię niż pierwowzór z konsoli Wii, zaś jej akcja rozpoczyna się w 2054 roku. Kiedy w wyniku wojny dwóch obcych ras Ziemia zostaje niemal doszczętnie zniszczona, ludzkość zmuszona jest do poszukiwania nowego domu. Amerykański statek kosmiczny White Whale rozbija się na planecie o nazwie Mira, a jego załoga zakłada na jej powierzchni miasto New Los Angeles.

Edge of Eternity
Edge of Eternity

RPG prace wstrzymane

Trzecioosobowe jRPG akcji, łączące najważniejsze cechy japońskich gier fabularnych z klimatem średniowieczno-steampunkowym. Edge of Eternity jest dziełem niezależnego francuskiego studia Midgar, tworzącego głównie aplikacje na urządzenia mobilne. Gra została osadzona w fantastycznym świecie Heryon, któremu grozi zagłada ze strony obcej cywilizacji, zdolnej zamieniać ludzi i zwierzęta w metalowe potwory. Zagrożeniu gotowy jest stawić czoła młody rolnik Daryon, w którego wciela się gracz.

Dragon Quest X
Dragon Quest X

RPG 30 marca 2013

Dragon Quest X to kolejna odsłona popularnej serii jRPG osadzonej w klimatach bajkowego fantasy.

Tokyo Mirage Sessions #FE
Tokyo Mirage Sessions #FE

RPG 26 grudnia 2015

Głównym bohaterem Tokyo Mirage Sessions jest nastolatek Itsuki Aoi, który przez przypadek staje się członkiem agencji talentów Fortuna Entertainment. Bohater odkrywa istnienie tajemniczych istot z innego wymiaru, zwanych Mirages, które niepostrzeżenie atakują nasz świat. Sprzymierzając się z kilkoma przyjaźnie nastawionymi Mirages, chłopak podejmuje walkę z wrogiem. W trakcie zabawy przemierzamy dwie dzielnice Tokio, gdzie spotykamy postaci niezależne i wykonujemy zadania poboczne.

YIIK: A Postmodern RPG
YIIK: A Postmodern RPG

RPG prace wstrzymane

Osadzona w kolorowych latach 90. surrealistyczna gra jRPG, stworzona przez niezależne amerykańskie studio Ackk. Osią wydarzeń w YIIK: A Post-Modern RPG jest tajemnicze zniknięcie Sammy Pak, która w trakcie podróży windą zostaje porwana przez niezidentyfikowaną siłę nie z tego świata. Przyjaciele Sammy ruszają na niebezpieczną wyprawę ratunkową. YIIK: A Post-Modern RPG oferuje fabularną kampanię dla jednego gracza przeznaczoną na około 25 godzin zabawy.

Revenant Saga
Revenant Saga

RPG 6 lipca 2017

Revenant Saga to oldskulowa gra jRPG, łącząca eksplorację dwuwymiarowego świata z przedstawionymi w trójwymiarze starciami w systemie turowym, w których bierze udział drużyna licząca cztery postacie. Akcja została osadzona w świecie dark fantasy i oferuje długi wątek fabularny obracający się wokół motywu zemsty.

Asdivine Hearts
Asdivine Hearts

RPG 14 kwietnia 2016

Gra jRPG autorstwa japońskiego zespołu Kemco. Gracz kontroluje drużynę bohaterów, którzy muszą uratować przed zagładą magiczną krainę fantasy. Produkcja oferuje duży świat do zwiedzania, turowy system walki oraz kampanię z licznymi opcjonalnymi zadaniami pobocznymi.

Soul Saga
Soul Saga

RPG prace wstrzymane

Gra jRPG inspirowana klasyką z pierwszej konsoli PlayStation. Akcja Soul Saga toczy się w fantastycznej krainie Oterra, zdewastowanej przez potężny kataklizm i stopniowo podbijanej przez wrogą rasę potworów, znaną jako Inkheart. Trzydzieści lat wcześniej pochód sił zła został powstrzymany przez wielkiego alchemika, który stworzył magiczną barierę, niemożliwą do pokonania przez potwory.

Earthlock
Earthlock

RPG prace wstrzymane

Niezależna produkcja typu cRPG z turowym systemem walki, wyróżniająca się kolorową oprawą graficzną i bajkowym klimatem. Earthlock: Festival of Magic zostało wydane w trzech epizodach. Gra zaprasza nas do fantastycznego świata leżącego na planecie Umbra, która uległa katastrofie na skutek zatrzymania jej ruchu obrotowego. W wyniku tragedii jedna część globu jest nieustannie spalana słońcem, a drugą pokrywa wieczny lód.

Harvest Moon: Seeds of Memories
Harvest Moon: Seeds of Memories

RPG prace wstrzymane

Kolejna odsłona zapoczątkowanej w drugiej połowie lat 90. ubiegłego wieku popularnej japońskiej serii gier RPG firmy Natsune, symulujących życie rolnika. W grze Harvest Moon: Seeds of Memories wcielamy się w postać początkującego farmera, a naszym zadaniem jest przywrócenie świetności podupadłemu gospodarstwu, a także zdobycie sympatii mieszkańców pobliskiego miasteczka poprzez realizację szeregu zróżnicowanych zadań fabularnych.

Dragon Fantasy: The Volumes of Westeria
Dragon Fantasy: The Volumes of Westeria

RPG 23 lipca 2015

Pakiet odświeżonych wersji dwóch oldskulowych gier RPG: Dragon Fantasy Book I oraz Book II. Produkcje z zestawu Dragon Fantasy: The Volumes of Westeria przenoszą nas na tytułowy kontynent o nazwie Westeria, gdzie szerzy się zło, a walkę o dominację toczą ze sobą zwaśnione kraje. Historia podzielona jest na epizody, a w każdym z nich wcielamy się w innego bohatera – ich poczynania mają spory wpływ na losy świata.

Pier Solar and the Great Architects
Pier Solar and the Great Architects

RPG 6 listopada 2014

Zremasterowana wersja gry jRPG studia WaterMelon, która ukazała się pierwotnie w 2010 roku na konsoli SEGA Genesis. Akcja gry osadzona jest w realiach fantasy, a gracze wcielają się w postać młodego botanika imieniem Hoston, który, szukając lekarstwa na tajemniczą chorobę swojego ojca, wyrusza na poszukiwanie rzadkiego zioła, niezbędnego do przygotowania antidotum.

Wonder Flick
Wonder Flick

RPG prace wstrzymane

Bajkowy jRPG z akcją osadzoną w świecie fantasy i rozwiązaniami charakterystycznymi dla japońskich gier. Za Wonder Flick odpowiadają twórcy Ni No Kuni: Wrath of the White Witch czy serii Professor Layton.