Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWii
Okładka Wicked Monsters BLAST! (Wii)

Wicked Monsters BLAST! Wii

Zestaw kilkunastu dwuwymiarowych minigier zręcznościowych, które przeznaczone są dla całej rodziny. Pomagamy kolorowym zwierzakom zdobyć stanowisko szefa w syndykacie przestępczym. Tytuł pozwala na wspólną zabawę czterem osobom.

Zręcznościowe | elementy logiczne | 2D | multiplayer | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Wicked Monsters BLAST! (Wii)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

7lipca2011

Wicked Monsters BLAST! to pakiet kilkunastu dwuwymiarowych minigier zręcznościowych z elementami logicznymi. Producentem tytułu jest działające od 2002 roku tajskie studio Corecell Technology, które specjalizuje się w tworzeniu gier na wszystkie najważniejsze platformy mobilne oraz konsolowe.

Bohaterami tytułu są ambitne i małe zwierzaki, pragnące zdobyć stanowisko szefa przestępczego syndykatu o nazwie Wicked, a następnie z jego pomocą przejąć kontrolę nad światem. Każda z postaci posiada własną zabawną historię, przedstawioną za pomocą ilustrowanych planszy, które możemy odblokować w trakcie rozgrywki.

Wicked Monsters BLAST! posiada trzy tryby zabawy – arcade, family oraz survival. W pierwszym z nich spędzimy zapewne najwięcej czasu, ponieważ dzięki niemu odblokujemy nowych bohaterów , specjalne bonusy oraz kolejne części fabuły. Rozpoczynając zabawę wybieramy naszego zwierzaka, a następnie przenosimy się na ekran gry. Do naszej dyspozycji oddane zostało kilkanaście misji o zróżnicowanych zadaniach i tematyce. We wszystkich gracze posługują się jednak bronią, strzelając w pojawiające się przed nimi cele. Ponieważ akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, bron przedstawiona jest w postaci małego celownika. Poszczególne poziomy mogą wymagać od nas zniszczenia odsłaniających się po sobie numerowanych planszy, latających z dużą prędkością przedmiotów, balonów, pocisków itd.

W trybie family, przeznaczonym dla maksymalnie czterech osób, uczestnicy zabawy wybierają samodzielnie poziomy jakie chcą rozegrać. Celownik każdego z graczy oznaczony jest innym kolorem, ale w przypadku niektórych zadań intensywność gry może być na tyle duża, że przeszkodzi w poprawnym zidentyfikowaniu każdego z nich. W trybie survival, który stworzono z myślą o jednym graczu, musimy ukończyć następujące po sobie poziomy z jednym życiem. Jeżeli nie osiągniemy przy tym wyznaczonego limitu punktowego kończymy zabawę.

Oprawa graficzna gry jest kolorowa i kreskówkowa, ale nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle podobnych produkcji. To samo można powiedzieć o dźwiękach oraz ścieżce muzycznej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe Wicked Monsters BLAST!

odpowiednia dla każdego wieku