Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Way of the Samurai (PS2)

Way of the Samurai PS2

Way of the Samurai to gra akcji, dzięki której w zasadzie od podszewki poznajemy fach samuraja. Jej fabuła została osadzona w 1878 roku. Jak wiadomo z historii upadek szoguna Tokugawa i początek ery Meiji zakończył na zawsze okres szogunatu.

Akcji | TPP | hack'and'slash | sandbox | samuraje | XIX wiek | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Way of the Samurai (PS2)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

31maja2002

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Way of the Samurai to gra akcji, dzięki której w zasadzie od podszewki poznajemy fach samuraja. Jej fabuła została osadzona w 1878 roku. Jak wiadomo z historii upadek szoguna Tokugawa i początek ery Meiji zakończył na zawsze okres szogunatu. Przez stulecia Japonia była nietknięta i odseparowana od innych kultur, dopóty dopóki nie zaczęli do niej napływać ludzie z Zachodu, którym brak było poszanowania dla kultury powstałej setki lat temu – zaczęli ją niszczyć. Nastały czasy, w których nie potrzebowano już samurajów, a oni sami nie byli już takimi bohaterami jak głosiły stare legendy. Gracz przejmuje kontrolę nad samurajem, który wdał się w spór o odlewnie żelaza pomiędzy rodziną Kurofu i klanem Akadama.

Samym sercem Way of the Samurai jest bardzo dynamiczny system walki, dzięki któremu bitwy z użyciem broni białej nabierają zupełnie innego wymiaru. Główną bronią którą posługuje się nasz bohater, jest miecz, ale dostępne są też maczugi, topory i młoty. Jest także możliwość ulepszenia parametrów broni u kowala. Powtarzanie dostępnej na samym początku gamy ciosów prowadzi powoli do wyuczenia nowych technik przydających się w walce z wrogami, którzy często lubią atakować w kilkuosobowych grupach. Swoimi poczynaniami decydujemy o tym czy będziemy prawdziwym bohaterem lub ostatnią kanalią, np. możemy wykończyć kidnaperów i ochronić dziewczynę przed porwaniem lub pomóc im ją napaść. Rozgrywka w grze jest bardzo dowolna i pozostawia nam wybór czy chcemy być kimś dobrym czy raczej typem „spod ciemnej gwiazdy”.

Grafika i dźwięk w grze może nie są świetne, ale jeżeli interesuje nas kultura Wschodu i filmy opowiadające o samurajach to z całą pewnością się nie zawiedziemy i znajdziemy w tej produkcji coś dla siebie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 5,7 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Way of the Samurai

16+

Wymagania sprzętowe Way of the Samurai

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci