Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka WaxWorks (PC)

WaxWorks PC

WaxWorks to duchowy spadkobierca gier z serii Elvira. Wcielamy się w jednego z braci bliźniaków, przemierzając cztery fantastyczne światy celem zdobycia artefaktów, potrzebnych do zdjęcia klątwy złej czarownicy i ocalenia naszego brata.

Przygodowe | fantasy | horror | elementy RPG

PC Windows
Okładka WaxWorks (PC)

producent: Horrorsoft

wydawca: Accolade

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

11sierpnia1992

WaxWorks jest duchową kontynuacją gier Elvira: Mistress of the Dark i Elvira II: The Jaws of Cerberus. Również i tym razem mamy do czynienia z miksem gry przygodowej i klasycznego cRPG, osadzonego w klimacie horroru.

Wiele lat temu, zła czarownica Ixona została ukarana za kradzież odcięciem ręki. W odwecie rzuciła na rodzinę przodka naszego bohatera straszliwą klątwę, w wyniku której wszystkie bliźnięta, jakie przyjdą na świat będą przeklęte - jedno z nich wyrośnie na dobrego człowieka, drugie zaś stanie się wcieleniem zła. Nasz protagonista dowiaduje się o tym od spoczywającego na łożu śmierci wuja, Borisa. Umierając, pozostawia on w spadku tytułowe muzeum figur woskowych oraz instrukcje jak raz na zawsze pozbyć się klątwy i ocalić brata bohatera, Alexa, przed jej zgubnym wpływem.

Aby tego dokonać musimy odbyć podróż w czasie i przestrzeni do czterech fantastycznych światów, gdzie ukryte są cztery części artefaktu. Dzięki nim można będzie przeprowadzić rytuał, który pozwoli zdjąć klątwę i raz na zawsze pokonać czarownicę Ixonę. Odwiedzamy więc starożytny Egipt, wiktoriański Londyn, nawiedzony cmentarz pełen zombie oraz zamieszkałą przez rośliny-mutanty kopalnię. Podczas podróży towarzyszy, i służy cennymi radami, duch wujka Borisa, z którym możemy komunikować się przy pomocy magicznej kuli.

Względem wcześniejszych gier produkcji studia Horrorsoft, mechanika gry pozostała praktycznie niezmieniona. Poprawiono jedynie grafikę oraz animację i lekko zmodyfikowano interfejs gry. Poruszamy się skokowo, głównie wewnątrz ciasnych korytarzy i przy pomocy odnajdowanych przedmiotów rozwiązujemy szereg przygotowanych przez autorów zagadek, prowadzących nas do celu. Walka przebiega w identyczny sposób jak w grach z serii Elvira. Ilość zadawanych obrażeń zależna jest zarówno od atrybutów naszego bohatera oraz rodzaju używanej broni, jak i od części ciała, którą atakujemy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe WaxWorks

18+