Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Warszawka Racer (PC)

Warszawka Racer PC

Warszawka Racer

Warszawka Racer to wyprodukowana przez firmę Play Publishing zręcznościowa gra samochodowa. Zgodnie z tytułem gracz wciela się w rolę kierowcy legendarnej Warszawy M20 (oraz jej stuningowanych odmian) i ściga się po dziurawych, polskich drogach.

Wyścigi | samochodowe | polskie

PC Windows
Okładka Warszawka Racer (PC)

producent: Play-publishing

wydawca: Play-publishing

wydawca PL: Play-publishing

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

19września2005

19września2005

pudełko PL

Warszawka Racer to propozycja firmy Play Publishung adresowana do zagorzałych miłośników PRL-owskiej motoryzacji, którzy chcieliby zasmakować wrażeń z jazdy królową polskich szos, choć nie koniecznie w formie realistycznej symulacji.

Do dyspozycji graczy oddano 15 modeli samochodów, a w zasadzie wariantów nadwozia, bo twórcy wyszli z założenia, że w ich grze można zasiąść za wirtualną kierownicą każdego auta pod warunkiem, że będzie to Warszawa M20. Poszczególne odmiany różnią się zazwyczaj takimi detalami jak kolor lakieru czy kształt spojlera, ale z myślą o kierowcach preferujących wiatr we włosach przygotowano np. wersję cabrio.

Rozgrywka w Warszawka Racer oferuje cztery tryby: wyścig, wyścig z czasem (próba czasowa), turysta oraz turniej. Wszystkie dostępne są wyłącznie do zabawy jednoosobowej. Gracze mogą spróbować swych sił na czterech trasach, wiodących m.in. przez miasto i obszary niezabudowane.

Model jazdy zastosowany w grze niewiele ma wspólnego z realizmem. Co prawda jedna z opcji ustawienia kamery pozwala obserwować akcję z fotela kierowcy, ale zachowanie samochodu i sterowanie nim dalekie są od symulacji. Świadczą o tym chociażby fantastyczne osiągi wirtualnej Warszawy (auto „do setki” rozpędza się w sześć sekund) oraz możliwość taranowania elementów otoczenia bez uszczerbku dla karoserii.

Pod względem technologicznym Warszawka Racer bazuje na rozwiązaniach znanych z dwóch pierwszych odsłon serii Maluch Racer. Oprawa audio-wizualna wizualna mocno odbiega od standardów współczesnych gier samochodowych, a jakość odwzorowania modeli samochodów czy prezentacji otoczenia tras wyścigowych pozostawia wiele do życzenia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 5,3 / 10 na podstawie 118 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Warszawka Racer

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Warszawka Racer

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 700 MHz, 128MB RAM, karta graficzna 3D, Windows 98/XP