Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka War Dogs (PC)
OkładkaWar Dogs (PC)

War Dogs PC

Gra taktyczno-strategiczna, ideowo zbliżona do słynnego Full Spectrum Warriora. Za produkcję War Dogs odpowiedzialna jest amerykańska firma Quicksilver, która w przeszłości zasłynęła dzięki takim tytułom jak Castles czy Master of Orion III.

Strategiczne

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

War Dogs Premiera PC

anulowana

producent: Quicksilver Software Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

War Dogs to gra taktyczno-strategiczna, ideowo zbliżona do słynnego Full Spectrum Warriora. Za produkcję War Dogs odpowiedzialna jest amerykańska firma Quicksilver, która w przeszłości zasłynęła dzięki takim tytułom jak Castles czy Master of Orion III.

Rozgrywka przebiega w nieco odmienny sposób od tradycyjnych strategii czasu rzeczywistego. Obejmujemy kontrolę nad złożonym z około trzydziestu osób plutonem amerykańskich żołnierzy. Prowadzony przez gracza oddział musi wykonywać różnorakie misje, zarówno na obszarach zurbanizowanych, jak i otwartej przestrzeni. Dowódca przez cały czas musi brać pod uwagę ukształtowanie terenu, rozmieszczenie przeciwników, wyszukiwać cenne zasłony, a także realizować coraz to nowsze ustawienia taktyczne.

Akcja obserwowana jest zza pleców dowodzącej plutonem osoby (widok TPP). Kamera, w porównaniu do konkurencyjnych tytułów, usytuowana jest jednak bliżej jego pleców. Warto również dodać, iż śmierć kierowanego przez gracza dowódcy oznacza automatyczną porażkę. Oczywiście strat we właściwym zespole również należy unikać. Pomimo tego, iż postacią tą steruje się analogicznie do typowych gier akcji (WASD + myszka), to zdecydowanie ważniejszą rolę odgrywa kontrolowanie podległych ludzi. Odbywa się to przy użyciu skomplikowanego systemu komend. Podwładni są podzieleni na kilka oznaczonych różnymi kolorami grup (po 4-5 osób), którym wydaje się osobne polecenia. Gracz może im na przykład rozkazać udać się do wskazanego miejsca, prowadzić ostrzał czy też wspomóc w walkach pozostałe oddziały. Członkowie drużyn mogą również wykonywać bardziej skomplikowane czynności, jak chociażby rzucać granatami dymnymi, wysadzać określone konstrukcje czy też rozkładać miny. Autorzy gry zadbali przy tym, aby ich inteligencja stała na wysokim poziomie, to samo tyczy się zresztą przeciwników, którzy potrafią działać w grupie, a w krytycznych sytuacjach wzywać posiłki. Warto również dodać, iż za każdym razem rozmieszczenie przeciwników na mapie jest losowane.

Poszczególne misje charakteryzują się sprecyzowanymi celami, które należy wykonywać. Może to być na przykład konieczność pojmania ważnej osoby czy też pozbycia się obozu terrorystów. Przebieg samego zadania jest jednak nieliniowy. Przykładowo, gracz może przeprowadzić szturm albo eliminować pojedynczych wrogów z zaskoczenia. Zadbano również o liczne tryby sieciowe.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Oczekiwania czytelników: 1.6 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe War Dogs: 16+