Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Vampires vs. Zombies (PC)
OkładkaVampires vs. Zombies (PC)

Wampiry vs. Zombie PC

Vampires vs. Zombies

Wampiry vs. Zombie to gra strategiczno-zręcznościowa z rodzaju „time management” (zarządzanie czasem), wyprodukowana przez firmę Alawar Entertainment. Gracz kieruje poczynaniami wampirów, które chcą stawić czoła szalonemu dyktatorowi i jego armii zombie.

Strategiczne | zombie | 2D | elementy zręcznościowe | wampiry

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wampiry vs. Zombie Premiera PC

4stycznia2009

pudełko PL

6maja2012

producent: Alawar wydawca: Alawar wydawca PL: MarkSoft

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Wampiry kontra Zombie to dzieło ekipy deweloperskiej firmy Alawar Entertainment, specjalizującej się w produkcji gier przeznaczonych dla tzw. casuali. Zamiarem twórców było połączenie rozgrywki w stylu serii Farm Frenzy z komediowym horrorem.

Fabuła gry przedstawia zmagania z południowoafrykańskim dyktatorem Boombatą, który planuje przejąć kontrolę nad światem dzięki swojej armii bezmyślnych zombie. Zamiana wszystkich ludzi w żywe trupy nie leży jednak w interesie krwiopijców. Hrabia Dracula i jego wampiry postanawiają stanąć do walki.

W trakcie zabawy gracz kierujący poczynaniami krwiopijców musi stawić czoła inwazji zombie na 83 poziomach, z czego 75 to etapy na czas, a pozostałe maja charakter prób zręcznościowych. Zmagania toczą się w 5 sceneriach.

Rozgrywka polega przede wszystkim na odpowiednim planowaniu działań oraz możliwie jak najszybszym reagowaniu. Gracz ma do dyspozycji siedem rodzajów wampirów. Część z nich obsługuje produkcję, dzięki której zgromadzić można fundusze pozwalające na wynajęcie ochroniarzy oraz zakup nowych maszyn o większej efektywności. Istnieje również szereg kombinacji produktów (dynie, eliksiry itp.) zapewniających większe zyski.

Technicznie gra Wampiry kontra Zombie powiela rozwiązania zastosowane uprzednio w serii Farm Frenzy. Dwuwymiarowa grafika utrzymana jest w kreskówkowej konwencji. Zabawę ubarwiają humorystyczne przerywniki w formie krótkich filmów animowanych.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Wampiry vs. Zombie cena w dniu premiery: 29,90 PLN

Wymagania wiekowe Wampiry vs. Zombie: Odpowiednia dla każdego wieku.

Wampiry vs. Zombie Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta graficzna 128MB (zgodna z DirectX 9.0c)
  • Windows XP/Vista