Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Universe (PC)

Universe PC

W Universe, przygodówce scence fiction opracowanej przez firmę Core Design, gracz wcieli się w rolę Borisa Verne, utalentowanego w dziedzinie informatyki młodzieńca.

Przygodowe

PC Windows
Okładka Universe (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20października1994

W Universe, przygodówce scence fiction opracowanej przez firmę Core Design, gracz wcieli się w rolę Borisa Verne, utalentowanego w dziedzinie informatyki młodzieńca. Życie naszego bohatera ulega diametralnej zmianie po złożeniu wizyty u wujka, ekscentrycznego naukowca, zajmującego się opracowywaniem różnych dziwnych urządzeń. Jednym z nich jest transformator energii, który wskutek pomyłki przenosi Borisa do obcego, fantastycznego świata.

Głównym zadaniem gracza jest oczywiście znaleźć sposób na bezpieczny powrót do domu, ale zanim to nastąpi, czeka go cała masa przygód. Największym problemem w nieprzyjaznym świecie okazuje się jego władca, zły cesarz Neiamises, który rządami terroru podporządkował sobie Virgan - mieszkańców tej alternatywnej rzeczywistości. Imperator przewidział, że pojawienie się Borisa może okazać się zgubne dla jego dalszej kariery, dlatego też zrobi wszystko, aby go zabić. Oczywiście, nieświadomy powagi sytuacji młodzieniec dowie się o tym w najmniej odpowiednim momencie.

Pod względem technicznym, Universe przypomina inną przygodówkę firmy Core Design, Curse of Enchantia. Mamy więc do czynienia z bardzo podobnym interfejsem, na który składa się olbrzymia ilość ikonek. Początkowo, wybór opcji może budzić przerażenie a w trakcie rozgrywki także kłopoty z efektywnym wykorzystaniem przedmiotów. Bo chociaż często wiemy, co chcemy zrobić, trudno znaleźć odpowiednią ikonę, która pozwoli nam na wykonanie danej czynności. Jeśli jesteśmy już przy Curse of Enchantia, warto nadmienić, że w Universe pojawiła się wreszcie opcja rozmowy, która jest czymś więcej niźli tylko wołaniem o pomoc i powiedzeniem słowa „cześć” do napotykanych stworów.

Universe to ciekawa alternatywa dla serii kosmicznych przygodówek Sierry. Co prawda, w produkcie Core Design nie ma tyle humoru, ale i tak wielbicielom science fiction powinna przypaść do gustu. Na uwagę zasługuje też ładna oprawa audiowizualna i niezły scenariusz, który z pewnością nie pozwoli się nikomu znudzić.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Universe

odpowiednia dla każdego wieku