Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Turtix (PC)
OkładkaTurtix (PC)

Turtix PC

Skierowana do młodych graczy platformówka 2D, stworzona przez krakowskie studio In Images. Tytułowy bohater – sympatyczny żółw Turtix musi uwolnić małe żółwiątka uprowadzone ze szkoły magii, odzyskać fragmenty potężnego amuletu i przywrócić harmonię w fantastycznym świecie.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | polskie | zwierzęta

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Turtix Premiera PC

31marca2007

pudełko PL

8lipca2008

producent: In Images wydawca: Big Fish Games wydawca PL: Egmont Polska Sp. z o.o.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Turtix jest pierwszą odsłoną cyklu platformówek 2D z sympatycznym żółwiem w roli tytułowej. Gra stworzona została przez krakowskie studio In Images, znane przede wszystkim z casualowych produkcji na zlecenie wydawnictwa Play-publishing (Przygody Myszka, Elf: Zwariowane Przygody i inne).

Akcja gry osadzona została w fantastycznym świecie, a tytułowy bohater jest jednym z adeptów Szkoły Magii. Niestety, ciekawska natura żółwia ściągnęła na niego masę problemów. Turtix spróbował bez opieki swoich nauczycieli rzucić potężne zaklęcie. Stracił jednak nad nim kontrolę, co rozbiło na kawałki potężny amulet chroniący całą krainę. Wykorzystały to złe siły, którym udało się uprowadzić wszystkie młode żółwiki ze Szkoły Magii. Heros musi uwolnić małych przyjaciół i przywrócić harmonię.

Rozgrywka utrzymana jest w stylu klasycznych platformówek 2D. Gracz obserwuje akcję z bocznego ujęcia kamery. Głównym zadaniem jest przejść przez pięć rozległych światów (poziomów) skacząc po platformach, unikając pułapek, walcząc z rozlicznymi przeciwnikami, zbierając kolorowe diamenty i uwalniając napotykane żółwie z klatek.

Gra oferuje trzy stopnie trudności, co pozwala dostosować rozgrywkę do możliwości gracza. Twórcy zadbali również o intuicyjnie prosty system sterowania oraz wskazówki ułatwiające pokonanie poszczególnych plansz.

Dwuwymiarowa oprawa wizualna Turtix przykuwa uwagę intensywnymi kolorami i ładnie prezentującymi się animacjami. Całości wrażeń estetycznych dopełniają fabularne przerywniki w komiksowej formie.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 40 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Turtix: Odpowiednia dla każdego wieku.

Turtix Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 600 MHz
  • 128 MB RAM
  • Windows XP/Vista