Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Traction Wars (PC)
OkładkaTraction Wars (PC)

Traction Wars PC

Traction Wars to wieloosobowy, taktyczny FPS, którego akcja toczy się w trakcie II Wojny Światowej.

Akcji | FPP | II wojna światowa | zagraj za darmo | FPS | wojenne | indie | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Traction Wars Premiera PC

anulowana

producent: Pathfinder Games

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Traction Wars to osadzony w realiach II wojny światowej wieloosobowy, taktyczny FPS, którego kluczowym aspektem jest współpraca między graczami. Początkowo gra miała być modyfikacją do słynnego Crysisa, ale na skutek zawirowań dotyczących praw autorskich zrezygnowano z tej koncepcji i Traction Wars jest w pełni autonomicznym tytułem. Za jego produkcję odpowiada zespół Traction Wars Team.

W grze można stanąć zarówno po stronie Osi, jak i Aliantów. Rozgrywka jest podzielona na rozdziały, z których każdy skupia się na pewnym wycinku działań prowadzonych w trakcie II wojny światowej. I tak przykładowo rozdział "Overlord" przedstawia wydarzenia następujące bezpośrednio po słynnym D-Day, czyli największej pod względem użytych sił i środków operacji desantowej w całej historii wojen. Kluczem do zwycięstwa w każdej misji jest ścisła i w pełni skoordynowana współpraca między graczami, którzy muszą działać jak jedna zgrana jednostka bojowa.

Twórcy gry postarali się, aby szczegółowo odtworzyć realia II Wojny Światowej, oddając w ręce graczy faktycznie działającą w tamtym czasie broń oraz sprzęt wojskowy. Dzięki temu w Traction Wars można zetknąć się np. z jednym z najsłynniejszych czołgów świata - niemieckim "Tygrysem", z brytyjskim Cromwellem IV czy z mniej znanymi, ale nieodzownymi w trakcie prowadzenia działań wojennych pojazdami wspomagającymi, jak Opel Blitz oraz Bedford QLD. Oczywiście bitwy, w których bierzemy udział, także miały miejsce w rzeczywistości - stając po stronie wojsk Osi można np. bronić Caen przed nadciągającymi wojskami alianckimi lub też pokierować brytyjską 6. Dywizją Powietrznodesantową do zdobycia ważnego strategicznie mostu Pegaz w Bénouville.

Traction Wars napędza silnik graficzny Cryengine, dzięki któremu oprawa wizualna stoi na odpowiednio wysokim poziomie.

Gra jest udostępniona za darmo. Nie przewidziano w niej trybu dla pojedynczego gracza.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 9.2 / 10 na podstawie 22 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Traction Wars: 18+