Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4
Okładka Touhou Genso Rondo: Bullet Ballet (PS4)

Touhou Genso Rondo: Bullet Ballet PS4

Gra akcji łącząca elementy strzelanki i bijatyki, osadzona w uniwersum popularnej japońskiej serii Touhou. Akcja Touhou Genso Rondo: Bullet Ballet toczy się w magicznej krainie Gensokyo.

Akcji | fantasy | multiplayer | na 2 osoby | indie | shoot 'em up | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 4
Okładka Touhou Genso Rondo: Bullet Ballet (PS4)

producent: CUBETYPE

wydawca: NIS America

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS4:

11czerwca2015

9września2016

PSN

Touhou Genso Rondo: Bullet Ballet na platformie PS4 to połączenie gry shoot'em up oraz bijatyki, które rozgrywa się w uniwersum niezwykle popularnej serii Touhou. Za stworzenie marki odpowiada niezależny deweloper o pseudonimie ZUN, który w 1996 roku zaczął prace nad cyklem klasycznych dwuwymiarowych gier shoot'em up, tworzonych z myślą o komputerach PC. W szybkim czasie zdefiniowały one podgatunek bullet hell shooterów, doczekując się rzeszy naśladowców. Stworzona przez autora galeria setek bohaterek i zamieszkiwany przez nie magiczny świat Gensokyo, zyskały rzeszę fanów na całym świecie.

W ciągu dwóch dekad marka Touhou rozrosła się do ogromnych rozmiarów i co roku jej fani produkują ogromną liczbę inspirowanych nią gier, komiksów, książek, a także muzyki oraz animacji. Touhou Genso Rondo: Bullet Ballet jest jednym z efektów tej fascynacji. Za produkcję odpowiada japońskie studio CUBETYPE. Tytuł inspirowany jest modelem rozgrywki, który pojawił się w zręcznościowym przeboju z automatów Senko no Ronde. Doczekał się on co najmniej kilku wersji, w tym konsolowego portu z 2007 roku – WarTech: Senko No Ronde. Touhou Genso Rondo: Bullet Ballet ukazało się po raz pierwszy na komputerach PC. Za konwersję na PlayStation 4 odpowiada firma Mediascape.

Fabuła

Akcja Touhou Genso Rondo: Bullet Ballet ma miejsce w magicznej krainie Gensokyo. Tytuł pozwala nam wcielić się w jedną z dziesięciu najpopularniejszych bohaterek świata Touhou, takich jak Reimu Hakurei czy Remilia Scarlet Pomiędzy serią kolejnych walk w kampanii dla pojedynczego gracza twórcy zamieścili niewielkie wstawki fabularne, przedstawiające krótkie historie związane z każdą protagonistką.

Mechanika

W trakcie zabawy gracze sterują jedną z dziesięciu dostępnych bohaterek i walczą z pojedynczym przeciwnikiem na zamkniętej dwuwymiarowej arenie, którą oglądamy w całości z góry. Postacie w walce korzystają z różnych magicznych ataków. Do sterowania wykorzystujemy dwie gałki analogowe pada, jedna odpowiada za ruch postaci, druga za kierunek, w którym oddajemy strzały. Atak każdej z bohaterek to unikalny wzór pocisków, które mają swój ograniczony zasięg i szybkość. Poza strzałami korzystamy także z kart zaklęć, które pojawiają się losowo na arenie.

Tryby gry

Poza kampanią fabularną i standardowym trybem arcade, gdzie walczymy w serii coraz trudniejszych pojedynków z przeciwniczkami sterowanymi przez komputerowe AI, Touhou Genso Rondo: Bullet Ballet oferuje także możliwość zabawy multiplayer, zarówno lokalnie, jak i za pośrednictwem sieci.

Kwestie techniczne

Tytuł oferuje prostą i nieskomplikowaną trójwymiarową oprawę graficzną, a obraz wyświetlany jest w wysokiej rozdzielczości oraz ze stała prędkością 60 klatek na sekundę. Zabawie towarzyszy dynamiczna ścieżka dźwiękowa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Touhou Genso Rondo: Bullet Ballet

Wymagania wiekowe Touhou Genso Rondo: Bullet Ballet

odpowiednia dla każdego wieku

Danteveli_ Ekspert 31 sierpnia 2016

Japońskie gry indie są jedną wielką niewiadomą na zachodzie. Przez wiele lat nie wiedzieliśmy nic na temat tamtejszej sceny i wiele interesujących produkcji nam po prostu umknęło. Sytuacja jednak powoli ulega zmianie i dzięki Playism, możliwością Steam Greenlight, Kickstarterowi czy olbrzymiej popularności platform socjalnych jesteśmy w stanie nie tylko dowiedzieć się więcej o tego typu grach ale nawet w nie zagrać. Dlatego też postanowiłem sprawdzić jak tego typu gierki wypadają w praniu. Sięgnąłem po Touhou Genso Rondo: Bullet Ballet i poczułem się tak jakbym został przeniesiony do odległej krainy, gdzie Dreamcast stawiany jest jako wzór dla platform do gier wideo. Czy oznacza to, że ten tytulik od Nippon Ichi Software przypadł mi do gustu?

6.5