Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4
Okładka Touhou Genso Rondo: Bullet Ballet (PS4)
OkładkaTouhou Genso Rondo: Bullet Ballet (PS4)

Touhou Genso Rondo: Bullet Ballet PS4

Gra akcji łącząca elementy strzelanki i bijatyki, osadzona w uniwersum popularnej japońskiej serii Touhou. Akcja Touhou Genso Rondo: Bullet Ballet toczy się w magicznej krainie Gensokyo.

Akcji | fantasy | na 2 osoby | indie | shoot 'em up | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Touhou Genso Rondo: Bullet Ballet Premiera PS4

11czerwca2015

PSN

9września2016

producent: CUBETYPE wydawca: NIS America Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Touhou Genso Rondo: Bullet Ballet

Resogun

AIPD

Astebreed

Touhou Genso Rondo: Bullet Ballet na platformie PS4 to połączenie gry shoot'em up oraz bijatyki, które rozgrywa się w uniwersum niezwykle popularnej serii Touhou. Za stworzenie marki odpowiada niezależny deweloper o pseudonimie ZUN, który w 1996 roku zaczął prace nad cyklem klasycznych dwuwymiarowych gier shoot'em up, tworzonych z myślą o komputerach PC. W szybkim czasie zdefiniowały one podgatunek bullet hell shooterów, doczekując się rzeszy naśladowców. Stworzona przez autora galeria setek bohaterek i zamieszkiwany przez nie magiczny świat Gensokyo, zyskały rzeszę fanów na całym świecie.

W ciągu dwóch dekad marka Touhou rozrosła się do ogromnych rozmiarów i co roku jej fani produkują ogromną liczbę inspirowanych nią gier, komiksów, książek, a także muzyki oraz animacji. Touhou Genso Rondo: Bullet Ballet jest jednym z efektów tej fascynacji. Za produkcję odpowiada japońskie studio CUBETYPE. Tytuł inspirowany jest modelem rozgrywki, który pojawił się w zręcznościowym przeboju z automatów Senko no Ronde. Doczekał się on co najmniej kilku wersji, w tym konsolowego portu z 2007 roku – WarTech: Senko No Ronde. Touhou Genso Rondo: Bullet Ballet ukazało się po raz pierwszy na komputerach PC. Za konwersję na PlayStation 4 odpowiada firma Mediascape.

Fabuła

Akcja Touhou Genso Rondo: Bullet Ballet ma miejsce w magicznej krainie Gensokyo. Tytuł pozwala nam wcielić się w jedną z dziesięciu najpopularniejszych bohaterek świata Touhou, takich jak Reimu Hakurei czy Remilia Scarlet Pomiędzy serią kolejnych walk w kampanii dla pojedynczego gracza twórcy zamieścili niewielkie wstawki fabularne, przedstawiające krótkie historie związane z każdą protagonistką.

Mechanika

W trakcie zabawy gracze sterują jedną z dziesięciu dostępnych bohaterek i walczą z pojedynczym przeciwnikiem na zamkniętej dwuwymiarowej arenie, którą oglądamy w całości z góry. Postacie w walce korzystają z różnych magicznych ataków. Do sterowania wykorzystujemy dwie gałki analogowe pada, jedna odpowiada za ruch postaci, druga za kierunek, w którym oddajemy strzały. Atak każdej z bohaterek to unikalny wzór pocisków, które mają swój ograniczony zasięg i szybkość. Poza strzałami korzystamy także z kart zaklęć, które pojawiają się losowo na arenie.

Tryby gry

Poza kampanią fabularną i standardowym trybem arcade, gdzie walczymy w serii coraz trudniejszych pojedynków z przeciwniczkami sterowanymi przez komputerowe AI, Touhou Genso Rondo: Bullet Ballet oferuje także możliwość zabawy multiplayer, zarówno lokalnie, jak i za pośrednictwem sieci.

Kwestie techniczne

Tytuł oferuje prostą i nieskomplikowaną trójwymiarową oprawę graficzną, a obraz wyświetlany jest w wysokiej rozdzielczości oraz ze stała prędkością 60 klatek na sekundę. Zabawie towarzyszy dynamiczna ścieżka dźwiękowa.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Touhou Genso Rondo: Bullet Ballet: Odpowiednia dla każdego wieku.