Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweiOS
Okładka Touchgrind Skate 2 (iOS)

Touchgrind Skate 2 iOS

Kontynuacja niezwykle oryginalnej gry deskorolkowej Touchgrind Skate, wykorzystującej realistyczny model sterowania, w którym palce gracza pełnią rolę nóg wirtualnego skatera.

Sportowe | deskorolka

Apple iOS
Okładka Touchgrind Skate 2 (iOS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji iOS:

21listopada2013

21listopada2013

App Store

Tocuhgrind Skate 2 to druga odsłona wylansowanej na urządzeniach mobilnych z systemem iOS oryginalnej gry sportowej poświęconej deskorolce. Za powstanie tytułu odpowiadają autorzy pierwowzoru ze studia Illusion Labs, mającego na koncie także bliźniaczą produkcję Touchgrind BMX.

Dzięki unikalnym możliwościom urządzeń przenośnych z ekranem dotykowym, opisywany tytuł stanowi w istocie jeden z najbardziej zaawansowanych symulatorów deskorolki jakie stworzono (nie tylko na platformach mobilnych). Oryginalność cyklu Touchgrind Skate polega na unikalnym modelu sterowania, w którym wykorzystujemy nasze dwa palce w taki sposób, jakby były wirtualnymi odpowiednikami nóg prawdziwego skatera. Dzięki takiemu rozwiązaniu, gra z niezwykłym realizmem symuluje sposób jazdy na deskorolce i choć nie znajdziemy tu możliwości wykonywania efektownych combosów (jak np. w serii Tony Hawk), cała zabawa daje zdecydowanie więcej satysfakcji, zwłaszcza u graczy, mających pojęcie o prawdziwej jeździe na deskorolce.

Touchgrind Skate 2 na iOS-a oferuje cztery dosyć rozbudowane skate-parki, gdzie możemy sprawdzić swoje umiejętności w jednym z dostępnych wariantów rozgrywki. Wśród nich znajdziemy tryb Competition, Jam Session (czyli tryb jazdy dowolnej) oraz przeznaczony do zabawy w asynchronicznym trybie multiplayer Game of S.K.A.T.E. Żeby jednak mieć jakiekolwiek szanse w konfrontacji z wirtualnymi lub żywymi przeciwnikami, musimy spędzić sporą ilość czasu w trybie treningowym, który pozwala poznać wszystkie tajniki rozgrywki i opanować podstawowe skateboardowe triki. W grze nie zabrakło również rozbudowanych możliwości modyfikacji naszej deski, którą w toku rozgrywki możemy ulepszać zarówno mechanicznie, jak i wizualnie.

Pod względem oprawy Touchgrind Skate 2 oferuje wysokiej jakości, w pełni trójwymiarową grafikę, co stanowi bardzo istotny krok w przód w porównaniu z pierwowzorem. Akcję obserwujemy z perspektywy trzecioosobowej, a kamera umieszczona jest tuż za deskorolką pod delikatnym kątem, dzięki czemu grając, nie zasłaniamy sobie ekranu. Podczas pobytu w menu towarzyszy nam przyjemny podkład dźwiękowy, jednak podczas jazdy muzyka cichnie, pozwalając skupić się na samej rozgrywce.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do Touchgrind Skate 2

Wymagania wiekowe Touchgrind Skate 2

odpowiednia dla każdego wieku

iOS w natarciu - przegląd najlepszych gier listopada
iOS w natarciu - przegląd najlepszych gier listopada

wiadomość27 grudnia 2013

W przeglądzie najlepszych listopadowych gier na iOS omawiamy orzygodową grę akcji Oceanhorn: Monster of Uncharted Seas, platformówki Rayman Fiesta Run, Blocky Roads i Castle of Illusion Starring Mickey Mouse , przygodówkę audio Papa Sangre II, turową strategię Sid Meier's Ace Patrol: Pacific Skies oraz symulatory Touchgrind Skate 2 i GT Racing 2.