Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Total Extreme Wrestling 2005 (PC)
OkładkaTotal Extreme Wrestling 2005 (PC)

Total Extreme Wrestling 2005 PC

Total Extreme Wrestling 2005 to gra sportowa z elementami strategii ekonomicznej, stworzona przez Grey Dog Software. Gracz wciela się w rolę promotora walk amerykańskich zapaśników. Do obowiązków menedżera należy m.in.

Sportowe | manager

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Total Extreme Wrestling 2005 Premiera PC

6października2005

producent: Grey Dog Software Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Total Extreme Wrestling 2005 to sequel bardzo dobrze przyjętej gry Total Extreme Wrestling 2004. Developingiem zajęła się firma Grey Dog Software (założona przez ludzi, którzy odeszli z .400 Software Studios, gdzie seria powstawała od początku) specjalizująca się w tworzeniu symulacji gier sportowych na komputery osobiste (Wrestling Spirit, Total Pro Basketball 2005). W najnowszej odsłonie amerykańskich zapasów ponownie wcielamy się w promotora walk na ringu, lecz tym razem otrzymaliśmy znacznie więcej funkcjonalności.

Rozgrywkę rozpoczynamy jako właściciel niewielkiej firmy promującej wschodzące gwiazdy zapasów a naszym zadaniem jest doprowadzenie jej na sam szczyt wrestlingowego przemysłu. Do naszych obowiązków należą negocjacje z największymi, często marudnymi, gwiazdami tego sportu, wojny bądź sojusze z innymi, podobnymi do naszej, firmami oraz oczywiście rozmowy ze stacjami telewizyjnymi dotyczące pokazów walk i podziału zysków z reklam. W nowej odsłonie gry polepszono jej grafikę, przyspieszono czas ładowania kolejnych scen oraz zmodernizowano AI, a także dodano jeszcze więcej statystyk, dzięki którym zwolenników ogromnej ilości danych dopadają dreszcze rozkoszy na ich widok.

Oprócz powyższych funkcjonalności gra oferuje również:

 1. Zaawansowane promocje walk - gracz w dowolnym momencie może podejrzeć zainteresowanie daną walką i ewentualnie położyć większy nacisk na promowanie jej.
 2. Scenariusze walk - rozbudowane możliwości tworzenia scenariuszy poszczególnych walk, zarówno przed ich rozpoczęciem jak i "w locie", uwzględniając reakcje widowni.
 3. Bardziej szczegółowe informacje o zawodnikach - pełna historia walk danego zawodnika, nowe statystyki m.in. Strong Style, Acting, Consistency, Injury Proneness, Hardcore, Intensity czy Flashiness, przyzwyczajenia (pijak, "koksiarz", nawiedzony na jakimś punkcie).
 4. Morale zawodnika - ma duży wpływ na jego walki a zależy od wielu czynników, m.in. od wyników toczonych walk, od częstotliwości uczestnictwa w dużych galach lub od gaży.
 5. System kar - możemy danego zawodnika ukarać za zbyt późny powrót, wdanie się w bójkę itp.
 6. Zmodyfikowany i bardziej przyjazny interfejs.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 6,7 / 10 na podstawie 164 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Total Extreme Wrestling 2005: Odpowiednia dla każdego wieku.

Total Extreme Wrestling 2005 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Zalecane:
 • Pentium 4 2 GHz
 • 512 MB RAM
 • karta grafiki 32MB
 • 75 MB HDD