Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Total Extreme Wrestling 2005 (PC)

Total Extreme Wrestling 2005 PC

Total Extreme Wrestling 2005 to gra sportowa z elementami strategii ekonomicznej, stworzona przez Grey Dog Software. Gracz wciela się w rolę promotora walk amerykańskich zapaśników. Do obowiązków menedżera należy m.in.

Sportowe | manager

PC Windows
Okładka Total Extreme Wrestling 2005 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

6października2005

Total Extreme Wrestling 2005 to sequel bardzo dobrze przyjętej gry Total Extreme Wrestling 2004. Developingiem zajęła się firma Grey Dog Software (założona przez ludzi, którzy odeszli z .400 Software Studios, gdzie seria powstawała od początku) specjalizująca się w tworzeniu symulacji gier sportowych na komputery osobiste (Wrestling Spirit, Total Pro Basketball 2005). W najnowszej odsłonie amerykańskich zapasów ponownie wcielamy się w promotora walk na ringu, lecz tym razem otrzymaliśmy znacznie więcej funkcjonalności.

Rozgrywkę rozpoczynamy jako właściciel niewielkiej firmy promującej wschodzące gwiazdy zapasów a naszym zadaniem jest doprowadzenie jej na sam szczyt wrestlingowego przemysłu. Do naszych obowiązków należą negocjacje z największymi, często marudnymi, gwiazdami tego sportu, wojny bądź sojusze z innymi, podobnymi do naszej, firmami oraz oczywiście rozmowy ze stacjami telewizyjnymi dotyczące pokazów walk i podziału zysków z reklam. W nowej odsłonie gry polepszono jej grafikę, przyspieszono czas ładowania kolejnych scen oraz zmodernizowano AI, a także dodano jeszcze więcej statystyk, dzięki którym zwolenników ogromnej ilości danych dopadają dreszcze rozkoszy na ich widok.

Oprócz powyższych funkcjonalności gra oferuje również:

 1. Zaawansowane promocje walk - gracz w dowolnym momencie może podejrzeć zainteresowanie daną walką i ewentualnie położyć większy nacisk na promowanie jej.
 2. Scenariusze walk - rozbudowane możliwości tworzenia scenariuszy poszczególnych walk, zarówno przed ich rozpoczęciem jak i "w locie", uwzględniając reakcje widowni.
 3. Bardziej szczegółowe informacje o zawodnikach - pełna historia walk danego zawodnika, nowe statystyki m.in. Strong Style, Acting, Consistency, Injury Proneness, Hardcore, Intensity czy Flashiness, przyzwyczajenia (pijak, "koksiarz", nawiedzony na jakimś punkcie).
 4. Morale zawodnika - ma duży wpływ na jego walki a zależy od wielu czynników, m.in. od wyników toczonych walk, od częstotliwości uczestnictwa w dużych galach lub od gaży.
 5. System kar - możemy danego zawodnika ukarać za zbyt późny powrót, wdanie się w bójkę itp.
 6. Zmodyfikowany i bardziej przyjazny interfejs.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 6,7 / 10 na podstawie 164 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Total Extreme Wrestling 2005

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Total Extreme Wrestling 2005

PC Windows

PC Windows

 • Rekomendowane:
 • Pentium 4 2 GHz
 • 512 MB RAM
 • karta grafiki 32MB
 • 75 MB HDD
Zapowiedziano grę Total Extreme Wrestling 2008

wiadomość4 stycznia 2008

Firma Grey Dog Software zapowiedziała kolejną odsłonę serii menadżerów wrestlingu Total Extreme Wrestling. Nowa część opatrzona będzie numerem 2008 i w stosunku do poprzedniczek zostanie rozbudowana o szereg rozwiązań, których wprowadzenia domagali się fani.

Zapowiedziano grę World of Mixed Martial Arts

wiadomość26 marca 2007

Studio Grey Dog Software podało do publicznej wiadomości, że pracuje nad nową produkcją traktującą o sztukach walki. World of Mixed Martial Arts, bo tak nazywa się zaanonsowany dzisiaj tytuł, pozwoli nam wcielić się w zarządcę jednej z kompanii organizujących pojedynki wirtualnych wojowników.