Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPS4XONE
Okładka Toro (PS4)

Toro

Gra symulacyjna, opracowana przez hiszpańskie studio RECO Technology. Zabawa koncentruje się na walkach byków, głęboko zakorzenionych w hiszpańskiej kulturze, a jednocześnie budzących olbrzymie kontrowersje na całym świecie.

Sportowe | zwierzęta

Okładka Toro (PS4)

data premiery gry:

15maj2015

PC PS4 XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Toro to gra symulacyjna poświęcona walkom byków – dyscyplinie głęboko zakorzenionej w kulturze Hiszpanii, a jednocześnie budzącej spore kontrowersje na całym świecie. Za powstanie gry odpowiada hiszpańskie (a jakże?) studio RECO Technology.

W produkcji mamy okazję wcielić się w początkującego torreadora, który ma ambicję stać się zawodnikiem numer jeden na świecie. wspina się po ścieżkach kariery, biorąc udział w coraz bardziej prestiżowych zawodach, rozgrywanych na najważniejszych arenach świata. W tajniki rozgrywki wprowadza nas prosty samouczek, wyjaśniający wszystkie fazy walki i tajniki ujarzmiania byków. W toku rozgrywki bierzemy udział w kolejnych walkach, rozgrywających się na najważniejszych arenach świata, wypełnionych tysiącami wiwatujących kibiców. Aby jednak zasłużyć na udział w tego rodzaju imprezie, musimy najpierw uporać się z szeregiem wyzwań, rozwijających umiejętności i renomę naszego zawodnika. Ona bowiem stanowi główną przepustkę do kolejnych szczebli kariery.

Dla przeciętnego gracza, niepodzielającego fascynacji walkami byków, mechanika zabawy przedstawia się dość ubogo. Walki sprowadzają się bowiem w gruncie rzeczy do ustawicznego powtarzania tych samych gestów, mających na celu skupieniu na sobie uwagi zwierzęcia, co z kolei umożliwi nam wykonywanie efektownych kombosów. Od czasu do czasu to jednak byk postanowi wziąć odwet na torreadorze. W tym wypadku czekają nas dwa rodzaje zręcznościowych sekwencji QTE, w których głównym celem zawodnika jest nie dać się za bardzo poturbować. W miarę postępów w grze, czekają nas oczywiście coraz trudniejsze walki, jednak sposób postępowania nie zmienia się znacząco, a kluczowymi elementami potrzebnymi do osiągnięcia sukcesu są dobry refleks i odpowiednio szybki czas reakcji.

Toro jest produkcją dość mocno budżetową, co w oczywisty sposób przekłada się także i na poziom oprawy. Zarówno grafika, jak i jakość animacji w grze stoją na przeciętnym poziomie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Toro

12+

Wymagania sprzętowe Toro

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Intel Quad Core 2.4 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki Radeon HD 8400 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows Vista/7(SP1)/8
Sony PlayStation 4

Sony PlayStation 4

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Microsoft XBOX ONE

Microsoft XBOX ONE

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC
PS4
XONE