Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS4XONE
Okładka Tony Stewart's Sprint Car Racing (PC)
OkładkaTony Stewart's Sprint Car Racing (PC)

Tony Stewart's Sprint Car Racing

Tony Stewart's Sprint Car Racing jest grą wyścigową, która powstała na licencji organizacji Tony Stewart’s Ollie's Bargain Outlet All Star Circuit of Champions i umożliwia ściganie się tzw. sprint carami.

Wyścigi | samochodowe | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tony Stewart's Sprint Car Racing Premiera

14lut2020

PS4 XONE

21lut2020

PC

Tony Stewart's Sprint Car Racing to gra wyścigowa, w której kierujemy tzw. sprint carami – pojazdami mającymi bardzo dużą moc silnika w stosunku do swojej wagi. Produkcja oferuje kilka klas wyścigowych. Za stworzenie i wydanie tego tytułu odpowiada firma Monster Games. Rolę konsultanta pełnił tytułowy Tony „Smoke” Stewart – były kierowca, obecnie właściciel zespołu Nascar.

Mechanika

Tony Stewart's Sprint Car Racing to gra wyścigowa, w której stajemy za sterami tzw. skrzydlatych samochodów i jeździmy po okrągłych torach przypominających nieco te znane przez fanów żużla. Ścigamy się w trzech klasach wyścigowych, różniących się od siebie m.in. specyfiką pojazdów. Są to: TQ Midgets, 900 HP oraz 410 Winged Sprint Cars.

Produkcja oferuje przeszło dwadzieścia odmiennych torów, umiejscowionych w różnych lokalizacjach – zarówno „w dziczy”, jak i olbrzymich stadionach. Co ważne, tytuł posiada licencję organizacji Tony Stewart’s Ollie's Bargain Outlet All Star Circuit of Champions, dzięki czemu znajdziemy w nim prawdziwe samochody i kierowców (w tym tytułowego Tony’ego Stewarta oraz obecnego mistrza, Aarona Reutzela).

Gracz może też dostosować wygląd swojego kierowcy (kombinezon, hełm), a także stuningować pojazd – w grze znajdziemy specjalny garaż, w którym możemy wpłynąć na każdy aspekt samochodu (także stronę wizualną – np. kolorystykę). Twórcy zawarli w swoim dziele też uproszczoną mechanikę pozwalającą dokonać ograniczonych zmian w oparciu o swoje preferencje, bez zagłębiania się w różnorakie detale.

Tryby gry

W Tony Stewart's Sprint Car Racing możemy grać zarówno samotnie, jak i z innymi. Poza swobodnym trybem single player (Championship – pojedynczy sezon; Quick Race – jeden wyścig) tytuł oferuje kampanię, w której oprócz ścigania się możemy też rozwijać swoje samochody i rywalizować o jak najlepszego sponsora, stopniowo awansując do coraz lepszych klas wyścigowych.

Dodatkowo mamy też sieciowy tryb wieloosobowy – pozwala on 25 graczom stanąć do rywalizacji na torze. W tym module dostępne są wszystkie trzy klasy wyścigowe. Możemy też brać udział w cotygodniowych, sieciowych turniejach. Z kolei fanów lokalnej gry wieloosobowej z pewnością ucieszy możliwość grania na podzielonym ekranie.

Kwestie techniczne

Tony Stewart's Sprint Car Racing posiada dość atrakcyjną, trójwymiarową oprawę graficzną. Zarówno tory, jak i modele poszczególnych pojazdów zostały odwzorowane szczegółowo i przypominają to, co fani tej dyscypliny motosportu znają z prawdziwych zmagań.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran   Liczba graczy: 1-25  

Tony Stewart's Sprint Car Racing cena w dniu premiery: 107,99 PLN

Wymagania wiekowe Tony Stewart's Sprint Car Racing: Odpowiednia dla każdego wieku.

Tony Stewart's Sprint Car Racing Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-530 2.93 GHz / AMD FX-4100 3.6 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 / Radeon HD 5870 lub lepsza
 • 18 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i5-9600K 3.7 GHz / AMD Ryzen 5 2600X 3.6 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1660 Ti / 8 GB Radeon RX 590 lub lepsza
 • 18 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
PC
PS4
XONE