Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS1
Okładka Tom and Jerry in House Trap (PS1)

Tom and Jerry in House Trap PS1

Gra akcji, w której wcielamy się w tytułowych bohaterów oraz bierzemy udział w zabawie w kotka i myszkę. Zabawa w Tom and Jerry in House Trap polega na zastawianiu pomysłowych pułapek na niczego niespodziewającego się przeciwnika i okładaniu go przedmiotami codziennego użytku.

Akcji | seriale animowane | na 2 osoby | 2.5D

Sony PlayStation 1
Okładka Tom and Jerry in House Trap (PS1)

producent: Warthog

wydawca: Ubisoft

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS1:

24listopada2000

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tom and Jerry in House Trap jest grą akcji, za której opracowaniem stoi studio Warthog Games. Produkcja oparta na licencji kultowej kreskówki, pojawiła się na konsoli PS1.

Fabuła

Podobnie jak ma to miejsce w oryginale, główni bohaterowie gry Tom and Jerry in House Trap to mysz Jerry oraz wiecznie ścigający ją kot Tom. Protagoniści po raz kolejny muszą stoczyć bój na śmierć i życie, a o tym, kto wyjdzie zwycięsko z tej batalii, zadecyduje przede wszystkim ich pomysłowość oraz znajomość domu i znajdujących się w nim przedmiotów.

Mechanika

W wydanym na platformie PS1 Tom and Jerry in House Trap akcję ukazano z boku. Deweloperzy zdecydowali się na ciekawy zabieg – otóż nawet podczas zabawy w pojedynkę ekran jest podzielony na pół, dzięki czemu gracz może podglądać poczynania swojego przeciwnika.

Rozgrywka polega na przemierzaniu wspomnianego wcześniej domostwa i zastawianiu pułapek na niczego niespodziewającego się oponenta; mowa na przykład o otwarciu lodówki (nieprzyjaciel zamrożony na kilka sekund zostanie pozbawiony możliwości ruchu i obrony), rozsypaniu gwoździ czy choćby o posmarowaniu podłogi masłem. Dodatkowo możemy zrobić użytek z rozmaitych narzędzi codziennego użytku pokroju miotły, przy pomocy których okładamy wroga. Oczywiście wygrywamy w momencie, w którym uda nam się całkowicie wyczerpać pasek życia naszego adwersarza.

Tryby gry

W Tom and Jerry in House Trap można grać zarówno w pojedynkę (mierząc się ze Sztuczną Inteligencją), jak i w towarzystwie drugiego gracza, w ramach opartego na rywalizacji trybu multiplayer.

Kwestie techniczne

Tom and Jerry in House Trap na platformie PS1 posiada kreskówkową grafikę wykonaną w technice 2.5D. Poszczególne etapy są stylizowane na odcinki wspomnianego wcześniej serialu – wrażenie potęguje muzyka towarzysząca zmaganiom.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Tom and Jerry in House Trap

odpowiednia dla każdego wieku