Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCX360
Okładka They Breathe (X360)

They Breathe

Oryginalna gra zręcznościowa, w której pod postacią małej żabki eksplorujemy zalany wodą las, dbając o dostępny zapas tlenu i eliminując pojawiających się w różnych konfiguracjach przeciwników.

Zręcznościowe | casual | elementy logiczne | indie

Okładka They Breathe (X360)

data premiery gry:

5wrz2011

PC

6gru2011

X360

They Breathe to dość oryginalna surrealistyczna gra zręcznościowa autorstwa niezależnego szwedzkiego studia The Working Parts. Wcielamy się w małą, niepozorną żabkę eksplorując głębiny, w których spoczywa zalany wodą las. Aby przeżyć w brutalnym ekosystemie, w którym towarem deficytowym jest tlen, musimy poznać zasady jakimi rządzi się ten świat. Przeszkodą w naszej podróży jest nieustannie kończący się zapas powietrza oraz rozmaici wrogowie, czyhający na nas w odmętach. W miarę zagłębiania się w historię zrozumiemy, że w podwodnym świecie nic nie jest takie jakim się wydaje.

Rozgrywka sprowadza się do stosunkowo prostych mechanizmów. Poruszając się w podwodnym świecie musimy stawić czoła pojawiającym się w różnych konfiguracjach falom przeciwników. Niektórych z nich wystarczy po prostu unikać, innych trzeba unicestwić. Jednocześnie cały czas musimy troszczyć się o zapas tlenu, wyłapując mijające nas bąbelki powietrza. Twórcy pozostawiają graczom dość dużą swobodę interpretacji, nie dając nawet najmniejszego zarysu fabuły, nie określając konkretnego celu rozgrywki, ani nie oferując samouczka wprowadzającego w zasady rozgrywki. To do nas - graczy - należy samodzielne odkrycie możliwości kierowanej przez nas postaci i zasad, jakimi rządzi się podwodny świat.

Produkcję Szwedów cechuje oryginalny pomysł i surrealistyczna atmosfera. Stworzona w środowisku Microsoft XNA gra urzeka ręcznie rysowaną grafiką w wysokiej rozdzielczości. They Breathe jest dowodem na to, że do zwrócenia uwagi gracza nie potrzeba fotorealistycznej grafiki i skomplikowanego gameplayu – liczy się pomysł i oryginalność. Jedynym minusem gry może być frustrujący dla niektórych poziom trudności oraz wyjątkowo krótki czas, potrzebny do jej ukończenia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe They Breathe

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe They Breathe

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 500 MHz
  • 1 GB RAM
  • Karta grafiki 512 MB
  • Windows XP/Vista/7
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC
X360