Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka The Wonderful Wizard of Oz (PC)

The Wonderful Wizard of Oz PC

The Wonderful Wizard of Oz jest grą logiczną. Omawiany produkt firmy Injoy Games bazuje na książce dla dzieci autorstwa Lymana Franka Bauma, noszącej w Polsce tytuł Czarnoksiężnik z krainy Oz.

Logiczne | książki

PC Windows
Okładka The Wonderful Wizard of Oz (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

22listopada2006

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Wonderful Wizard of Oz jest grą logiczną, przeznaczoną zarówno dla młodszych, jak i starszych posiadaczy komputerów osobistych klasy PC. Jak sama nazwa wskazuje, omawiany produkt firmy Injoy Games bazuje na książce dla dzieci autorstwa Lymana Franka Bauma, noszącej w Polsce tytuł Czarnoksiężnik z krainy Oz. Gracz musi rzecz jasna pomóc Dorotce i jej pieskowi imieniem Toto powrócić z magicznego świata do domu. Ponadto trzeba odnaleźć rozum Stracha na Wróble, odwagę Tchórzliwego Lwa i serce Blaszanego Drwala.

Zabawa polega na rozwiązywaniu licznych łamigłówek, zbudowanych z klocków w formie kolorowych klejnotów. Układając owe elementy w odpowiednie kombinacje uwalnia się również Manczkiny, co owocuje stopniowym przywracaniem równowagi w krainie Oz. Poziom trudności rośnie wraz z postępami użytkownika, więc nie ma prawa pojawiać się uczucie nudy. Wszystko zostało przedstawione w szczegółowo dopracowanej oprawie graficznej o zaiste bajkowym wyglądzie. Problemów nie nastręcza wirtualny interfejs, obsługiwany w intuicyjny sposób wyłącznie za pomocą komputerowej myszki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do The Wonderful Wizard of Oz

Wymagania wiekowe The Wonderful Wizard of Oz

odpowiednia dla każdego wieku