Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka The Well (PC)
OkładkaThe Well (PC)

The Well PC

The Well jest tytułem RPG przygotowanym z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości Samsung Gear VR.

RPG | fantasy | klasyczne RPG | rzeczywistość wirtualna

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Well Premiera PC

11października2017

producent: Turtle Rock Studios wydawca: Oculus Studios Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do The Well

Vanishing Realms

Chronos

The Mage's Tale

The Well to gra RPG przeznaczona na gogle wirtualnej rzeczywistości Samsung Gear VR. Za tytuł odpowiedzialna jest wewnętrzna komórka studia Turtle Rock, skupiająca się na produkcjach tego typu. W jej dotychczasowym dorobku znajdują się m.in. Otherworlds oraz Face Your Fears.

Fabuła

W czasie rozgrywki stajemy się obrońcą Tholl – idyllicznej wioski napadniętej przez kosmicznych najeźdźców z rasy Thesh. Ich atak zakłóca delikatny rozejm, jaki mieszkańcy osady ustanowili z okolicznymi klanami barbarzyńców i cały region szybko pogrąża się w totalnym chaosie. Tajemnicza Wyrocznia zmuszona jest do wyznaczenia wybrańca, którego zadaniem będzie przywrócenie równowagi i odkrycie zarówno tajemnic demonicznych przybyszów, jak i dawno zapomnianych sekretów niepozornego Tholl.

Mechanika

Gra operuje typowymi mechanikami gatunku RPG. Na początku rozgrywki stajemy przed wyborem klasy bohatera, który może być wojownikiem, magiem, łotrzykiem lub druidem. Każda profesja obdarzona jest unikalnymi umiejętnościami oraz czarami. Choć przygodę rozpoczynamy samotnie, szybko rekrutujemy pierwszych kamratów do naszej drużyny. W ramach pokonywania coraz trudniejszych wyzwań, eksploracji kolejnych lokacji, rozwiązywania fabularnych zagadek i rozprawiania się z przeciwnikami w turowych potyczkach zdobywamy też punkty doświadczenia i łupy, które służą nam do rozwinięcia opcji taktycznych. Pomiędzy walkami trzeba też dbać o wyposażenie swoich kolegów, zapewniając im potężniejsze bronie i inny pomocny ekwipunek.

Kwestie techniczne

The Well może pochwalić się barwnym stylem graficznym przywodzącym na myśl ilustracje tomów baśni i legend. Świat wydaje się zawieszony we mgle, przypominając senną marę, a zwiedzane tereny – od zarośniętych pnączami dżungli, przez rozpadające się ruiny, aż po nawiedzone bagna – prezentują różnorodne style i klimaty.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe The Well: Odpowiednia dla każdego wieku.