Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiNDS
Okładka The Sorcerer's Apprentice (NDS)
OkładkaThe Sorcerer's Apprentice (NDS)

The Sorcerer's Apprentice NDS

The Sorcerer's Apprentice jest grą akcji stworzoną przez deweloperów z firmy Disney Interactive Studios. Fabuła tytułu bazuje na wydarzeniach przedstawionych w filmie Uczeń Czarnoksiężnika.

Akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Sorcerer's Apprentice Premiera NDS

13lipca2010

producent: Disney Interactive Studios wydawca: Disney Interactive Studios

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Przygotowana przez Disney Interactive Studio pozycja, The Sorcerer's Apprentice, pozwala miłośnikom filmu o tym samym tytule wcielić się w głównego bohatera i samemu rozwiązać problem złych magów.

Fabuła gry opowiada o losach Dave'a, ucznia potężnego czarodzieja Baltazara, który w wyniku przypadku staje przed najtrudniejszym zadaniem swojego kursu. W wyniku działań złych mocy Nowy Jork został opanowany przez sześciu wrogich magów, którzy uciekli z wiecznego zamknięcia i dodatkowo uwięzili w międzywymiarowej celi swojego głównego przeciwnika Baltazara. Zadaniem Dave'a jest szybkie opanowanie sztuki magicznej i z jej pomocą przywrócenie porządku w mieście.

System gry zbudowano na zasadach action-adventure. Gracze kierują postacią na górnym ekranie, na którym akcja pokazana jest z kamery zawieszonej nad bohaterem. Dolny ekran twórcy wykorzystali jako miejsce, gdzie użytkownicy mogą decydować jakie czary rzucać oraz w jakiej magii szkolić postać. Starcia magów są prowadzone w szybkim tempie, choć wymagają też taktycznego podejścia i odkrywania słabych stron napotykanych oponentów.

Autorzy uzupełnili produkcję o 30 różnych achievmentów do zdobycia oraz możliwość rywalizacji nawet do czterech osób w specjalnym trybie Pass the DS, w którym kolejni gracze muszą mierzyć się w wyzwaniami przekazując sobie konsolę.

The Sorcerer's Apprentice zostało zbudowane w prostym 3D i oparte na filmowej licencji, co gwarantuje wykorzystanie znanej z kinowego obrazu ścieżki dźwiękowej oraz obszarów akcji.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Klasyfikacja PEGI The Sorcerer's Apprentice

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.