Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka The Fish Fillets II (PC)
OkładkaThe Fish Fillets II (PC)

The Fish Fillets II PC

The Fish Fillets II czeskiego studia Altar Games to przedstawiciel rodziny gier logicznych. Rozgrywka polega na pokonywaniu kolejnych plansz wypełnionych pułapkami i łamigłówkami ale dla urozmaicenia zabawy autorzy stworzyli historyjkę nadającą większy sens naszym poczynaniom.

Logiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Fish Fillets II Premiera PC

6marca2007

producent: Altar Interactive wydawca: IDEA games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

The Fish Fillets II czeskiego studia Altar Games to przedstawiciel rodziny gier logicznych. Rozgrywka polega na pokonywaniu kolejnych plansz wypełnionych pułapkami i łamigłówkami ale dla urozmaicenia zabawy autorzy stworzyli historyjkę nadającą większy sens naszym poczynaniom.

Zadaniem graczy jest bezpieczne przeprowadzenie pary rybich tajnych agentów, z jednego końca planszy na drugi. Problem w tym, że każdy poziom roi się od pułapek i elementów mogących uśmiercić naszych podopiecznych. Tylko odpowiednie ustawienie (przesunięcie, przełączenie itd.), wszystkich przedmiotów zagwarantuje bezbolesne przebycie danej lokacji. Każde z dwójki bohaterów posiada inne umiejętności, co pozwala im skutecznie się uzupełniać w działaniu: Max Flounder jest duży i silny, dzięki czemu może przesuwać i przewracać przedmioty (nawet te najcięższe), z kolei Tina Guppy to mała i zwinna rybka mogąca się przecisnąć przez ciasne i niedostępne dla Maxa miejsca (wąskie przejścia, korytarze itp.). Ta para może poradzić sobie z większością problemów, a w szczególnie trudnych przypadkach w sukurs przychodzi nam jedna z sześciu dodatkowych postaci, mogących nas wspomóc unikalnymi właściwościami (na przykład szczypcami kraba Virgila).

Do przejścia jest ponad sto plansz ulokowanych pod wodą lub na nabrzeżu. Co jakiś czas autorzy serwują nam scenki rozwijające główną intrygę i pchające akcję do przodu. W trakcie zabawy można odblokować ukryte bonusy, pozwalające łatwiej radzić sobie z przeszkodami. Droga, którą przebywamy nie jest liniowa, co jakiś czas otrzymujemy możliwość wyboru w którą stronę chcemy się udać dalej. Dzięki temu nie grozi nam utknięcie na dłużej (lub na dobre) w jednym miejscu – w każdej chwili można się wrócić i skorzystać z innej drogi.

Programiści z Altar Games zadbali także o edytor poziomów (udostępniony po premierze gry) umożliwiający tworzenie własnych lokacji i włączanie ich do oryginalnego wątku.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 6 / 10 na podstawie 47 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Fish Fillets II: Odpowiednia dla każdego wieku.

The Fish Fillets II Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1
  • 2 GHz
  • 256 MB RAM
  • 32 MB akcelerator 3D
  • 750 MB HDD