Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka The City of Metronome (PC)

The City of Metronome PC

Niezwyczajna jak na dzisiejsze standardy gra przygodowa z elementami akcji zrealizowana przez studio developerskie Gameport AB. Cechą wyróżniają ją na tle konkurencji są efekty dźwiękowe będące integralną częścią fabuły i spełniające w niej fundamentalne role.

Przygodowe | TPP | elementy logiczne | elementy zręcznościowe

PC Windows
Okładka The City of Metronome (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Niezwyczajna jak na dzisiejsze standardy gra przygodowa z elementami akcji zrealizowana przez studio developerskie Team Tarsier. Cechą wyróżniają ją na tle konkurencji są efekty dźwiękowe będące integralną częścią fabuły i spełniające w niej fundamentalne role. Możemy bowiem nagrywać odgłosy otoczenia, w którym znajduje się nasz bohater, a następnie manipulować nimi i wykorzystywać do rozwiązywania napotkanych zagadek czy nawet do pokonywania przeciwników (za pomocą dźwięków atakujemy, uspokajamy i manipulujemy różnymi osobami). W celu wywołania pożądanych efektów można podmieniać odgłosy równych elementów otoczenia, łączyć je ze sobą, zespalać z przedmiotami itp. Nic nie stoi też na przeszkodzie by samemu wygenerować poszukiwany dźwięk, w przypadku gdy nie możemy go znaleźć w świecie gry, tzn. zrzucić szafę ze schodów, rozbić szybę, czy doprowadzić napotkaną osobę do wściekłości (krzyk). Prócz bardzo ciekawej oprawy dźwiękowej Metronome oferuje również ładną trójwymiarową grafikę.

Akcja gry umiejscowiona została w mrocznym, tytułowym mieście Metronome, pełnym maszyn typowych dla epoki wiktoriańskiej. Życie każdego obywatela tego miejsca podporządkowane jest wszechobecnej Korporacji, każdy musi dla niej pracować nie pytając o powód czy jakąkolwiek przyczynę. Graczowi przypada rola rozwikłania zagadki związanej z takim stanem rzeczy, z sekretnymi planami złowrogiej Korporacji. Cała przygoda rozpoczyna się w chwili gdy, bohater pracujący jako początkujący inżynier pociągu, sprawdzając przepustki dźwiękowe pasażerów natrafia na tajemniczą dziewczynkę o kruczoczarnych włosach. Podczas sprawdzania jej przepustki psuje się jego urządzenie nagrywania i weryfikacji głosu, co jest niespotykaną rzeczą. Bohater uświadamia sobie również, iż dziewczyna nie posiada pracy - jest inna niż wypełniający Metronome obywatele, nie jest trybkiem wielkiej machiny. To wraz z nią doprowadzi od odkrycia sekretów Korporacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.2 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The City of Metronome

odpowiednia dla każdego wieku

The City of Metronome znowu w produkcji
The City of Metronome znowu w produkcji

wiadomość4 grudnia 2007

Doskonała wiadomość dla wszystkich fanów przygodówek, a w szczególności tych, których wiadomość o zamrożeniu projektu The City of Metronome wprawiła w przygnębienie. Jak poinformowali twórcy gry, Team Tarsier, dzięki pomocy Nordic Game Program (program wspierania twórców gier z krajów skandynawskich) udało im się pozyskać dodatkowe fundusze na jej rozwój.

Przyszłość City of Metronome, czyli oryginalność nie jest w cenie
Przyszłość City of Metronome, czyli oryginalność nie jest w cenie

wiadomość27 kwietnia 2007

City of Metronome został zaprezentowany dwa lata temu podczas targów E3. Pomysł stworzenia gry przygodowej osadzonej w tajemniczym industrialnym mieście, w której rozgrywka miała opierać się na zbieraniu, przetwarzaniu i wykorzystywaniu różnych dźwięków wydawała się niezwykle ciekawy i interesujący.