Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka The Adventures of Dash (PC)
OkładkaThe Adventures of Dash (PC)

The Adventures of Dash PC

The Adventures of Dash to utrzymana w kreskówkowej konwencji stylistycznej platformówka 2D z elementami gry logicznej. Głównym bohaterem jest cierpiący na narkolepsję 9-latek, który w każdym ze swych snów wciela się w nową postać i stara się ratować fantastyczne światy.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | crowdfunding | indie

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Adventures of Dash Premiera PC

data nieogłoszona

producent: Robotoki Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

The Adventures of Dash jest pierwszym projektem utworzonego przez Roberta Bowlinga (współtwórca serii Call of Duty) niezależnego studia Robotoki. Produkcja stanowi efekt współpracy z artystami specjalizującymi się w grafice i animacji 2D.

Tytułowym bohaterem gry jest 9-latek cierpiący na narkolepsję. Dash stara się prowadzić zwyczajny tryb życia (uczęszcza do szkoły, spotyka się z przyjaciółmi itd.), ale jego przypadłość sprawia, że praktycznie w każdej chwili może zasnąć. Nie są to jednak zwyczajne sny. W każdym z nich chłopiec wciela się w nowego bohatera, który musi rozwiązywać zagadki, walczyć z przeciwnikami i ratować fantastyczne krainy.

Rozgrywka nawiązuje do klasycznych platformówek 2D, jednak twórcy zadbali o różnorodność mechanizmów rozgrywki. Zabawa toczy się w otwartym świecie, w którym nie brak postaci niezależnych, zagadek do rozwiązania oraz nowych elementów do odblokowania.

W warstwie audiowizualnej The Adventures of Dash wykorzystuje możliwości popularnego silnika Unity 3D. Każdy z poziomów (snów) odznacza się przy tym odmiennym sposobem przedstawienia lokacji i postaci.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Adventures of Dash: Odpowiednia dla każdego wieku.