Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPSPPSVPS3
Okładka Tekken 2 (PSP)

Tekken 2

Reedycja drugiej części kultowej bijatyki z konsoli PS One. Akcja gry toczy się 2 lata po wydarzeniach, znanych z poprzedniczki i koncentruje wokół kolejnego turnieju sztuk walki, w którym ponownie zmierzą się m.in. Kazuya Mishima i jego ojciec Heihachi.

Bijatyki | na 2 osoby | PSOne Classics | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne PlayStation

Okładka Tekken 2 (PSP)

data premiery gry:

22lis2006

PS3 PSP

28sie2012

PSV
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gra ukazała się pierwotnie w roku 1996 na konsoli PlayStation i dostępna jest wyłącznie w formie cyfrowej, w ramach usługi PSOne Classics.

Tekken 2 na platformie PS3, PSP i PSV to bezpośrednia kontynuacja kultowej bijatyki z konsoli PlayStation, która obok takich gier jak Virtua Fighter czy Battle Arena Toshinden stała się jedną z najpopularniejszych gier tego gatunku końca XX wieku (czego dowodem było m.in. kilka rekordów Guinessa). Za powstanie drugiej części cyklu odpowiada to samo, japońskie studio Namco. Zanim jednak trafiła ona na konsole domowe, podobnie jak jej poprzedniczka zadebiutowała na popularnych salonowych automatach.

Fabuła gry toczy się dwa lata po wydarzeniach znanych z „jedynki” i skupia się ponownie na postaci Kazuyi Mishimy, który po pokonaniu swego ojca stał się nowym właścicielem korporacji Mishima Zaibatsu. Pod jego przewodnictwem organizacja stała się jednak jeszcze groźniejsza i bardziej skorumpowana, zajmując się m.in. odrażającymi eksperymentami na zwierzętach. Kazuya staje się obiektem zainteresowania walczącego o prawa zwierząt aktywisty Juna Kazamy. W międzyczasie próbę odzyskania władzy podejmuje też jego ojciec Heihachi. W takich okolicznościach zorganizowany zostaje kolejny turniej King of the Iron Fist, w którym zmierzyć się mają ze sobą wszyscy antagoniści.

Druga część Tekkena oferuje imponującą liczbę 25 wojowników, z których większość znana jest graczom z poprzedniej odsłony, choć pojawia się także ośmiu całkiem nowych. W kwestii mechaniki znacząco rozbudowano taktykę walki, wliczając w to poszerzony repertuar ciosów oraz efektowne „żonglerki” przeciwnikiem, polegające na okładaniu wybitego w powietrze rywala. W grze pojawiły się także zupełnie nowe tryby rozgrywki, które z czasem stały się jedną z wizytówek serii. Mowa tu o tzw. Survival Mode – polegającym na walce z kolejnymi przeciwnikami aż do całkowitej utraty życia, Battle Mode Team – czyli pojedynki drużynowe z komputerową AI bądź ekipą innego gracza oraz Time Attack, gdzie zadaniem grających jest zaliczenie trybu Arcade w możliwie jak najkrótszym czasie.

Pod względem oprawy Tekken 2 prezentuje się znacznie lepiej niż jego poprzednik, choć w związku z dynamicznym rozwojem technologii 3D w konfrontacji np. z Virtua Fighterem 2 wypada dosyć przeciętnie. W grze pojawia się też sporo elementów humorystycznych, jak np. możliwość włączenia trybu „super deformed” (charakteryzującym się nienaturalnie wielkimi głowami postaci).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,4 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Tekken 2

12+

Wymagania sprzętowe Tekken 2

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PlayStation Vita

PlayStation Vita

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PS3
PSP
PSV